Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

I ja sam bio sa ćaletom (i tečom) da sečem suncokret u soji pre nedelju dana. Bilo mislim preko 20 lanaca i bilo je dosta suncokreta. Sreća pa se ćale nakon dva dana znojenja odlučio da plati juš 2 radnika pa smo nekako završili. Mislim da više sigurno neće uzimati taj jeftini herbicid za širokolisne u soji. :)

I da, jaja na broju, a jazavca nismo videli, samo se zečevi mažu ko ... zečevi. :)
 
Neko vece sam isao kroz repu cupao do komsija po red ambrozije i u sredini proraslice koje ruzno izgledaju sa puta, pa je nesto trcalo ispod listova velicine zeca. Al ne jedim se, verovatno gricka koren.
Evo i ti si ko maj ćale. Manje više prinos, bitno kako njiva izgleda sa puta. :)
Mislim da ljudi malo više vode računa o tome nego št bi terbalo. Pogotovo kad se radi o tudjoj njivi.
 
Evo i ti si ko maj ćale. Manje više prinos, bitno kako njiva izgleda sa puta. :)
Mislim da ljudi malo više vode računa o tome nego št bi terbalo. Pogotovo kad se radi o tudjoj njivi.
Aaaa druze batali, vidi ovako tona repe kosta oko 37-38e, ako mi po 2 reda pojede ambrozija, zapravo nek je ukupno 2 reda na duz od 400m...na prinos od prosle godine mene kosta oko 100e taj gubita. Za neku travku na sred njive u soji ne idem, to cale radi.
 
Ja obavezno čistim redove do komšija iliti međe.Ako se pusti da korov raste i ostavi seme bude velik problem, pogotovo ambrozija.Malo čupanje, malo prskanje i to bude skroz u redu.
 
Kad sam špartao kukuruz motokultivatorom, sa jedne strane, do komšije, ošpartao sam između nas i jedan njegov red, a sa druge sam bio prinuđen da ošpartam isto toliko + još jedan red...
Obadva imaju kukuruz samo tih nekoliko redova što sam im ošpartao, verovali ili ne...😬
A nisam nikako srećan s tom dvojicom, šta bi bilo da smo "dobri", morao bih da im cele njive ošpartam... :haha: 😂
Njive nasledili, pa ili su u parlogu, ili poseju pa jednostavno zaborave do "branja"....
Bostana, zar ne ? 😜
 
Za kraj zetve da se pocastimo
4157a55912bfb9216c07148a71e85e9a.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh