Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Ima nas dosta u najuzoj porodici,ostao jos koji komad mesa svakom za danas i ode jagnje.
 
Ima nas dosta u najuzoj porodici,ostao jos koji komad mesa svakom za danas i ode jagnje.
Isto kod mene :(. Još ćale ne jede jagnjetinu pa tako da je ovo bila jedna od retkih prilika kada smo na stolu pored preseta imali i pola jagnjeta. Još ja se sve nešto molim, plus sa stomakom sam imao proble ko za k baš sad! Malopre pogledam u frižider ostalo par parčeta. Duša me zabolela. :cry:
Još je to jagnje uletelo na sreću (tj .ne sreću). Bilo je planirano samo jedeno veće prase koje je moj ćale majstorski usolio, stavio pod jedan dim u sušari i ustavio celu noć na nekih 40 stepeni koje je žar održavao cele noći. Ne treba biti stručnjk da bi se pogodio sled dogadjaja. Sve u svemu jedan lokalni čopor šakala je lepo proslavio ovaj Petrovdan. :)
 
Išao sam da kopam soju (više je to prolaženje kroz nju pa da se isčupa poneko zelje ili štir koji viri iznad soje). U jednom momentu, nedaleko od mene nešto je šmugnulo kroz susedne redove. Ali nije bežalo daleko, možda samo par metara. Nisam video šta je, ako je zec manje više, ali ako je lisica, šakal, ili možda čak i jazavac us*o bi se živ. Bio sam odmakao jedno pedesetak metara od lenije, samo sam naparavio nalevo krug i vratio se na leniju. I tako sam naprasno završio sezonu kopanja, dalje kopam samo tamo gde vidim noge i gde stajem (soja je visine malo preko butina, gotovo je sklopila redove pa se i ne vidi gde se staje). :)
 
Išao sam da kopam soju (više je to prolaženje kroz nju pa da se isčupa poneko zelje ili štir koji viri iznad soje). U jednom momentu, nedaleko od mene nešto je šmugnulo kroz susedne redove. Ali nije bežalo daleko, možda samo par metara. Nisam video šta je, ako je zec manje više, ali ako je lisica, šakal, ili možda čak i jazavac us*o bi se živ. Bio sam odmakao jedno pedesetak metara od lenije, samo sam naparavio nalevo krug i vratio se na leniju. I tako sam naprasno završio sezonu kopanja, dalje kopam samo tamo gde vidim noge i gde stajem (soja je visine malo preko butina, gotovo je sklopila redove pa se i ne vidi gde se staje). :)
Dukej, šta kažeš da si išao da kopaš? :)
Ja mislim da ti je strah bi realan jedino ako je bio jazavac u pitanju. Pričaju ljudi da hoće da zgrabi za ono što bi se rimovalo sa tvojim odgovroum na moje pitanje!:) :D Dobro odgovor u rimi zavisi od padeža imenice koju bi rekao, ali u svkom slučaju ne verujem da su jazavci toliko precizni kada su uplašeni, tako da može stradati bilo šta, a možda i oba ako je veličina mala ili alp je jazavaca veliki. :)
Hahha. Izvini druže nisam mogao da odolim. :)
 
Poslednja izmena:
Te priče gde jazavac grize sam i ja čuo, i nije baš sve jedno ni zamisliti to. Lisice se bojim zbog besnila. A otprilike baš tu negde gde je nešto potrčalo je ranijih godina bila lisičja jama (mislim da sam jedne godine postavljao slike gde se vide mladunci u toj jami), pa mi je prvo sinulo da bi mogla biti lisica iako ovog proleća nije bilo jame na toj njivi. Inače na jednoj drugoj mojoj njivi postoji betonska bandera pored koje je baš velika aktivna jama - mislim da je od jazavca. Zečeva u ataru ima u ogromnom broju, lisica sam takođe viđao baš dosta puta, ali jazavce sam video samo zgažene na vrbaškom putu (bar tri kom.) Ali, nakon junskih kiša kad je zemlja bila upljeskana i još mokra, ostalo je baš dosta jasnih tragova, i u njivi i pored lenije, za koje ja mislim da su od jazavca (veličine pesnice, četiri kandže), pa kad mi je to sve proletelo kroz glavu rekoh sebi ne valja baš da njiva bude bez i jedne travke. :)

A da, kopam korov u soji. :p
 
Због лисица да се пелцујеш, а за јазавца има лека...

762373-41_350_350px.jpg


:ROFLMAO:
 
Dukej, odgovorno tvrdim u ovom trenutku nema opasnosti od besnila kod lisica. Oralna vakcinacija protiv besnila iz vazduha je dala odlične rezultate. Ostale strahove ne komentarišem.
 
I ja sam cuo da jazavac znam da bude nezgodan u "tom delu", a izuzetno je brz po njivi, mada nama deluje usporen i tromav, medvedast, ali kad ukljuci sve 4, to je ko nitro :) , licno nisam imao susreta ali sam nailazio na neke sumljive rupe, velike sape, jako mnogo zemlje izbaceno, itd
 
Jazavac napada samo ako mu diras jazbinu (raskopavas da bi ga uhvatio) u samoodbrani ,a to sto ima prica o odredjenom mestu napada (medjunozje) to mu se lovci obicno tako nameste.
Puste se kerovi u jazbinu i lovac obicno cekajuci kera da izadj sedne pred jazbinu i ceka, umesto kera ako prvi naidje jaza desava se nevolja.
Kad se izjamari jazavac se hvata za rep i izdize iznad zemlje i tada kad se savije ako ga nisi dovoljno odaljio od sebe obicno tu dohvata.
Opasno je ako zakaci neki od velikih krvnih sudova koji h tu ima.
 
За све ове године колико боравим у атару јазавца нисам видео , мислим да их код нас и нема.
 
Код нас у пољопривредној апотеци набавили опрему за рад на територији где је могућа појава јазаваца.

dospehi.jpg


Шаљу и поузећем, а контактне информације тражите у ПП.

:ROFLMAO:
 
Ne uliva mi baš nešto poverenje ta moderna oprema, ko zna kakvi su to materijali. Ja bih se pre opredelio za nešto provereno, gvožđe je ipak gvožđe, pa nek slomi zube... :haha:

Late_medieval_armour_complete_%28gothic_plate_armour%29.jpg
 
За све ове године колико боравим у атару јазавца нисам видео , мислим да их код нас и нема.
Ima ih veruj mi. Što kaže Milan izlaze uglavnom noću i dobro se kriju. Ja sam ih video jedino noću pored puta i naravno zagžene na putu često.
Inače mislim da apsolutno nema potrebe bojati se od strašnih zveri koje tumaraju vojvodjanskim atarima. Sve one će pobeći od vas kad god to mogu i jedino će ujesti ako ih saterate u ćošak. Što se tiče besne lisice mozak joj je spržen pa prilazi ljudima (ne napada i ne juri). Ljudi vide "umiljatu" liju pa hoće da se poigraju kao sa kučetom. Tu joj verovatno proradi malo instikta pa hoće da ujede iniče mislim da su za većinu tih napada krivi ljudi jer su hteli da pomaze lisicu.
 
Nazad
Vrh