Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Edge ajde kod mene da tovarimo bale lucerke, svi mišići ima da ti se razviju.
Koliko plaćaš? Misilim koliko se taj posao plaća kod vas?

Vidim da su neki već odgovorili. Ovde kod mene ide po bali i mislim da ljudi mogu da zarade oko 7000 na dan.
 
Poslednja izmena:
Već 3 dana njakam hodnik na nus prostorijama,
Donekle sam stigao, nova gradnja uradjeno bez predsoblja, baba sad tu živi i stvarno je nezgodno, a pre je ispred bila stara kuća pa je valjda radjeno da bude isto, sad je ispred nova kućerina pa je bilo ćelavo


Subota je dan za slamu oko 1500 bala, ako stignemo i graškovinu da izbaliramo sutra ga kosim
7715c4b829dc4d3f6d2669cc054ed8ae.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nemoj da kukate za te bale , svima se lepo isplati. Čak i ovima što tovare kod nekog. Ja stoke nemam tako ne znam mnogo o tome, ali vidim da se ovi naši ovde poklaše oko toga ko će da kosi i balira pašnjak, a pritom mnogi prodaju bale. Inače kako se to rešava kod vas? Ovde kod nas će neki zakon morati da reši to ili će ljudi da se pobiju. Ja stvarno ne znam (i ne verujem) da je to toliko unosan biznis. Pre će biti da su ljudi "prokleti"? Ne znam, ne bavim se time pitam.
 
Ако нису преорани онда су закоровљени. Само има један и то је била борба. На крају узео јачи. Траве има у изобиљу али треба довести ливаде у ред. Сад косим и одржавам где нико неће. И то мењам за разно реално не видим динара али добро дође. 90-тих су биле лицитације и ту је било борби. Сад се само појави баја са папиром и каже ово ја радим.
И онда парадокс запусте и то мало што ваља и онда прскају тоталом да не удари јак коров.
Кад видим село и околину како сад изледа а како је било. Не може се поредити са кризом 90-тих колико нам је сад "добро".

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
I meni izgleda krupnije
Kad koljemo obicno bude jalova mlada ovca 60-70kg masna,za pecenje zakon

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks tako sam i ja prestao jesti jagnjetinu kad sam nabavio ovce
Uvek neko prinudno klanje nikad jagnje 30_40kg
Ovnovi, jalovice, matore džore itd
Ali ne predajem se ja tako lako i bez borbe, lako jagnje slomi nogu, ako ga potrefiš gde treba

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Preprosli vikend drustvo zove, ka'e janje smanulo vratic, morasmo ga preklati
Suvo pa ne lici ni na sta, a nije prepeceno, jare bude lepse
Vala nisam mogao jesti, tek neko parcence uzeo da im pravim drustvo.
Reko spremite se jedan vikend ima kod mene jedna masna dviska preskace preko paleta, slomice noge


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh