Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Divanili na panju, veci je merak
Dosli na jednu, pola sata u vr' glave a ostali pola dana, nismo mogli da se razdvojimo dok se ne izljubismo sa ovom Minakvom
Zgusla se od hladnoce dosla kao zejtin, ide k'o mace niz oluk


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ujutru napokon počinje čišćenje ovčarnika!!!!!!
1,2m je sloj, nadam se poslednji put da smo dočekali toliko opet ću čistiti u avgustu, sad makar imam rujkana pa će biti lakše!
Do sada smo čistili jednom godišnje, a nadam se od sada dvaput!
Cenim da će biti izmedju 50_70 prikolica

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ako provedes ceo dan na kabriu, nek ti je Bog na pomoci.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Druže :"NIJE MENE ŽVAKA OD'RANILA"!!!!!
Ja sam rodjen na kabrio traktoru!!!!!
Još jutros skidam ceradu što je kemperica pokrivena i tap pune cipele vode
Nisam ja odrastao kao jedinče u kući!!!!!!
Mene su kalili od malih nogu(sad su velike 46broj,)
Znao sam ja i da orem u januaru bez kabine!!!!
I da berem kukuruz bez kabine po snegu!!
A sad slušam ove turbo folk paore, loša zvučna izolacija, loš kvalitet plastike u kabini, loš tapacirung, loš raspored ručica???????????
I uvek se setim da rdjavom kurxu i dlaka smeta!!!!!
E da je meni bio ovakav traktor staljinizam sa kašikom pre 20g gde bi mi bio kraj!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nemoj sad na te fore da skupljas publiku!!!
Ima jos ljudi koji su se odgajili na slanini i pekmezu, nisi jedini.
Imao si ti dosta povoljnosti u zivotu, ali necemo ovde o tome..


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Luka jel se zajebavaš jel ozbiljno misliš sve to što pišeš?

Pa dobro, ako ti je ovo kako se radi danas previše udobno ti upregni volve i maži. ;)
 
Мислим да је касно открио моћи бомбардера. Није веровао у приче и 20 година касније се покајао што није пре купио...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Luka jel se zajebavaš jel ozbiljno misliš sve to što pišeš?

Pa dobro, ako ti je ovo kako se radi danas previše udobno ti upregni volve i maži. ;)
Dušane da ti što ti žao brusilice odnosno zupčanika u brusilici što su bez masti, što te duša boli zbog toga!!
Da ozbiljno orao sam bez kabine na -12-15 celzijusa dok pada sneg!!!
Da brao sam kukuruz po snegu bez kabine!!
Da teglio sam i teglim i daće Bog da teglim do smrti!!!
Svi smo mi ovde na forumu SELJAČKA DECA ona što su odrasla u avliji, u jamuri, u šumi, na kanalu!!
A tikva se kondiri!!!!!
Pre 2 god zavejalo u selu 30cm sneg
ja se lepo obukao i obuo nove čiste gumene čizme i otišao peške u kafanu a svi me gledaju ko da čizme nikad videli nisu!!!
Ja ih posmatram, ja sam makar video sveta, što kroz posao što kroz obrazovanje, a oni se stide čizama i štrikanih čarapa!!!!!!
Kud ide ovaj svet brusilice se ljudima otimaju iz ruku?????
Jeste sinoć sam čitao ovde na forumu!
Pa kako vi ovcu srušite?
O svinjčetu nesmem ni da pomislim!!!!
Ko vama kante sa mašću u podrum spusti?

A šta znači ako ti je previše udobno?
Niko još nije crk'o od posla i tereta, da se od tog crkne magarac bi živeo 4 dana a ne 40 godina
Pa setim se one sprdnje "velika Srbija" gde Banjac pita onog djuvegiju :"Dečko jesi ti rodjen u radijatoru"??????

Možda sam ja odrastao u SPARTANSKIM uslovima?????
Ili me tegljenje onog M84 po Peskovima prevaspitalo????
Jeste i tamo sam bio, nije bilo mesta u obdaništu i gerontološkom









Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Dušane da ti što ti žao brusilice odnosno zupčanika u brusilici što su bez masti, što te duša boli zbog toga!!
Da ozbiljno orao sam bez kabine na -12-15 celzijusa dok pada sneg!!!
Da brao sam kukuruz po snegu bez kabine!!
Da teglio sam i teglim i daće Bog da teglim do smrti!!!
Svi smo mi ovde na forumu SELJAČKA DECA ona što su odrasla u avliji, u jamuri, u šumi, na kanalu!!
A tikva se kondiri!!!!!
Pre 2 god zavejalo u selu 30cm sneg
ja se lepo obukao i obuo nove čiste gumene čizme i otišao peške u kafanu a svi me gledaju ko da čizme nikad videli nisu!!!
Ja ih posmatram, ja sam makar video sveta, što kroz posao što kroz obrazovanje, a oni se stide čizama i štrikanih čarapa!!!!!!
Kud ide ovaj svet brusilice se ljudima otimaju iz ruku?????
Jeste sinoć sam čitao ovde na forumu!
Pa kako vi ovcu srušite?
O svinjčetu nesmem ni da pomislim!!!!
Ko vama kante sa mašću u podrum spusti?

A šta znači ako ti je previše udobno?
Niko još nije crk'o od posla i tereta, da se od tog crkne magarac bi živeo 4 dana a ne 40 godina
Pa setim se one sprdnje "velika Srbija" gde Banjac pita onog djuvegiju :"Dečko jesi ti rodjen u radijatoru"??????

Možda sam ja odrastao u SPARTANSKIM uslovima?????
Ili me tegljenje onog M84 po Peskovima prevaspitalo????
Jeste i tamo sam bio, nije bilo mesta u obdaništu i gerontološkom









Sent from my moto e5 using Tapatalk
Luka svaka cest, sve sve al sa kantama sa mascu si me nasmejao za sve pare sto bi rekli.
I nemoj da se cudis, generalno ljudi postaju svileni, sto je do juce u poslu i radu bila normalna pojava sad se ljudi krste kao djavola da su videli.
Traktor koji nema ono za napred nazad, klimu i gramer nije traktor.
Da se razumemo nisam ja da se ide u rikverc i da covek ne olaksa sebi sta god moze koliko god moze ali da se preteruje preteruje se, ne samo u poljo privredi, ja pricam uopsteno.
 
To je trend Nebojša ja to shvatam (donekle) jeste sramota je biti prljav i sramota je svoj hleb zaradjivati!!!
Nego kud ide svet?
Jebemtiženomajiku ne mogu doći sebi (duša boli) ili (otela se brusilica)
To je trend!!!
Jbg nisam u trendu uvek klasika farmerke košulja ili džemper i kožna jakna, možeš i na svadbu i na ne dao bog na sahranu.


Niko ne želi da kaže da nas ljudska sujeta tera da menjamo ispravno i da bacamo novo!
POTROŠAČKO DRUŠTVO!!!!!!
Pa onda dolazimo do toga da se takmičimo ko ima bolji traktor ili auto ili šta već
I to POTROŠAČKO DRUŠTVO nam nameće trendove, dal su cipele braon ili crne, dal je košulja na linije ili kvadratiće
Svet propada!!!
Muškarci noge i prsa briju eeeeejjj
Idu u teretanu a KILAVI izadju
Nema više onog pravog istinskog da si muškarac pa RUTAV ko gorila, pa kljusina 2m 120kg to je LOŠE
Trebaš biti ćoso ćosavi spolja jak a inače dete, ručice da imaš bez zanoktice nedao bog žuljeva, ili ožiljaka, onda si METRO SEKSUALAC to je in!!!!!!!!!!
A ne mi BRDJANI KROMANJONCI KANIBALI što nokat kad uraste kombinirke i iščupaš!
Što kad odsečemo pola prsta namotamo izolirku i piči!
Ma oni ne znaju kako je kad te obad ujede a ne ker ili Stršljen!!!!!!!
To je sve u RADIJATORU rodjeno, i žalost je što sve više takvih ima po ovim našim selima!!!!!!!!!!!
Imam jednog takvog burazera iz BG što brije dlake svukuda i traži da pije limunadu i frape u seoskoj kafani , za malo nije popio šamar od birtaša!!!!!
Kakav je to tinejdžer 19g gadi se na vinjak i pivo???????





Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Dušane da ti što ti žao brusilice odnosno zupčanika u brusilici što su bez masti, što te duša boli zbog toga!
To je bilo više retorički napisano, mislim "Duša me boli". Evo ne palim brsilicu zbog toga već je čuvam u sobi ispod stakla. :)
Al svakako da ne volim da se nešto arči ako ne mora.
Pa kako vi ovcu srušite?
:) Ja je i ne rušim, a sam si dao odgovor :
obuo nove čiste gumene čizme

Nema više onog pravog istinskog da si muškarac pa RUTAV ko gorila, pa kljusina 2m 120kg to je LOŠE
Nije to loše. Mislim da su baš takvi danas popularni medju...odredjenom popluacijom. :)
 
Luka nije me sramota da budem prljav, nije me sramota da radim i da posteno zaradim.
Sami smo sebi krivi, previse se gleda u tudje dvoriste umesto u svoje, a tamo majku mu bas trava uvek zelenija.
Evo uzmi samo iz tvoje okoline koliko ljudi hoce da se bavi tvojim poslom, koliko ljudi hoce da se bavi mojim poslom, kad nekog novog upoznam i kazem da radim mehaniku al da radim poljoprivredne masine gledaju me kao da sam lud.
Svi bi hteli kancelariju, komp, klimu, namirisani i ruke kao devojcice da imaju i onda kad dobijes 30000,40000 platu onda pljujes srbiju i sve po redu al da se oznojis to ne daj boze.
Skoro sam imao bas jedan nokat lakiran cekicem u crno i bas sam objasnjavao nekim drugarima inace radijator deci kako sam se udario i da sam naravno sto ti kazes na terenu zamotao parce krpe i zalepio izolirkom jer je krvarilo i nastavio da radim oni su ostali ubedjeni da sam ih zajebavao.
I mozda mogu da razumem ljude koji su stvarno radjeni sto bi Beogradjani rekli u krugu dvojke pa nisu ni videli seosko domacinstno nekod a kamo li radili u njemu sto se cude i ne veruju al kad vidim evo pola mog sela kako im krava smrdi i kako se gade klanja svinja to mi ne ide u glavu, zadnjih pet kolena im se bavilo poljoprivredom i stocarstvom, dvoriste puno koje kakvih zivotnja koji ih lebom hrane i danas dan i sve pare koje u dzepu ima dao mu tata od tih istih zivotnja a ne znaju gde ima je stala i sta ima u njoj jer je postala sramota.
 
Poslednja izmena:
Coci šta da ocenim?
Dje je to od žena to su nedovršeni projekti, to su hodajući lekovi za materine komplekse
Ja sam morala ti nećeš,ja sam radila ti nemoj
Uspešna poznata vidjena slavna 37g još uvek student, na grbači roditelja ne razmišlja o porodici?????
Šta je to radjanje dece?
Bitno je šminka nokti percing neka tetovaža na skrivenom mestu (tetovaža me razori dodje mi autogenim da joj skinem) one liče na vašarske pevaljke
Jeste one su i krpelji pijavice itd
One su nesposobne za samostalan život
Njima treba izvor prihoda i sex i ništa dalje
One se slikaju za Instagram kao za playboy
Zbog njih je izmišljena tableta za dan posle, kad se probudiš pored takve da joj daš!!!!!

Medjutim postoje i prave žene
I šta one su trenutno jači pol one se trude za nezavisnost!!!!!! One voze auta i šetaju pucvale i metroseksualce!!!
One kažu da je ljubav izmislila sirotinja da se ima sa kim džabe jexati
One imaju muda rodjače one znaju šta hoće

One što su stizale i posao i porodicu nema ih više
ova vrsta domaćica što uz šporet čeka muža sa posla to je IZUMRLO!!!!!
Te što su nas rodile i odhranile takvih više nema!!

Mislim da je veći deo sveta otrovan i zaglupljen kojekakvim rijaliti programima




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nece vise niko da zapne, kraj price.
Ma nece ni masinski da rade a kamo li nesto rucno, a sto su i ludi kad vide kako neko drugi brze i bolje zivi a ne muci se, tako ide u krug.
Pa taj jednom da dobije cekic po prstu, osnovo bi udruzenje za zastitu od cekica!!
Evo u selu klinci pokupovali BMW, i svi do jednog voze BMW, izgleda sramota voziti jeftiniji auto...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jeste Nebojša postoje POPULARNA zanimanja
Naj gore je kad vidim da neko radi posao koji ne voli!!
Naj veća žalost je što se i na selu deca u RADIJATORIMA radjaju!!!!!
Mi smo se u školi takvima rugali i zvali ih SVILENI
Često mi bude žao što sam napustio faks, a malo mi je ostalo, ne zbog toga da bi radio u nekoj firmi
Već zbog ovih nafuranih sa 2_3 razreda škole što glume ludilo
A i to nije merilo jer postoje obrazovani ljudi i školirani ljudi
Ovi drugi su samo pohadjali obrazovne ustanove!!

Nego ja stadoh kod onih SVILENIH
oni ni škole nisu pohadjali oni su od prilike kao MIROLJUB PETROVIĆ onaj što kenja svuda a ništa ne zna, oni uče na google!!!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
A zbog tih nafuranih moj drug Šele i ja odradimo selfi pored pune kemperice i napišemo šećer i med
Ti nafurani voze dobra auta ili idu peške, grickaju kašikice od espreso kafe i zjakaju po seoskim kafićima
Zbog njih traktorom svratim u kafić i izvadim na astal full pun novčanik
Mene nije sramota raditi bilo koji posao jer znam da ću ga pošteno uraditi!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh