Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Sada se muskarci vise doteruju od zena, nose neke cudne frizure i brade.Nose uske trenerke i neke uske pocepane farmerice sve mislis da ce menstruaciju da dobiju. :haha:
 
Dušane ne vredja to mene ni malo!
I ne treba. Nije mi to bila namera ni najmanje.
Nece vise niko da zapne, kraj price.
Ma nece ni masinski da rade a kamo li nesto rucno, a sto su i ludi kad vide kako neko drugi brze i bolje zivi a ne muci se, tako ide u krug.
Pa taj jednom da dobije cekic po prstu, osnovo bi udruzenje za zastitu od cekica!!
Evo u selu klinci pokupovali BMW, i svi do jednog voze BMW, izgleda sramota voziti jeftiniji auto...
Pa neće za džabe da zapne. A i što bi? Ja znam gomilu ljudi koji rade, muče se, ne biraju poslove i opet ništa nemaju. Sa druge strane neki sa mnogo manje truda prolaze mnogo bolje..
Inače BMW (zavisno od modela) i ne važi više za neki skup auto.
 
Miksane svaka ti je NJEGOŠEVA!!
A imaju gornje ekstremitete ko u pesmi Miroslava Ilića:
"Bele ruke a prsti ko dirke"
Skoro me pitala jedna devojka zašto mi je otekla ruka izmedju palca i kažiprsta
Curo draga nije to oteklo to je tako
255ce87b88f31c5ca53057ea9e143ecb.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Пази се Супермене да не набасаш негде на криптонит.

А на њега се једном набаса, хтео ти или не.

И онда почнеш да се вајкаш к'о баба "Није ти човек ништа..."
 
I ne treba. Nije mi to bila namera ni najmanje.

Pa neće za džabe da zapne. A i što bi? Ja znam gomilu ljudi koji rade, muče se, ne biraju poslove i opet ništa nemaju. Sa druge strane neki sa mnogo manje truda prolaze mnogo bolje..
Inače BMW (zavisno od modela) i ne važi više za neki skup auto.
Ne kazem, mozes budakom tuci u beden ali ako nema vajde od toga zasto to raditi...
Ali je cinjenica da su se ljudi opustili i ulenjili, gledam ljude iz godina djeda svog, retko ces naci lenjog coveka.
Mladji biraju posao, ako je prljav, podsmevaju se onome ko ga radi, umesto da pokazu malo postovanja!!



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne kazem, mozes budakom tuci u beden ali ako nema vajde od toga zasto to raditi...
Ali je cinjenica da su se ljudi opustili i ulenjili, gledam ljude iz godina djeda svog, retko ces naci lenjog coveka.
Mladji biraju posao, ako je prljav, podsmevaju se onome ko ga radi, umesto da pokazu malo postovanja!!



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Potpuno se slažem sa tobom.Niko neće u štalog i svinjac,jer će ga optužiti da smrdi.Samo ne znam šta bi jeli da nije takvih.Pa neko mora i u gradskoj čistoći da radi.Što se ti ljudi gledaju sa omalovažavanjem.A i ti što ih tako gledaju,sami o sebi govore i o svom karakteru i o svojoj inteligenciji.
 
Jeste slažem se
Svaki posao koji pošteno uradiš je dobar posao!
Dal čovek drzi stoku ili vozi fekalne vode ili stajnjak to je posao!!!!!
Dešavalo mi se milion puta da vozim obliku torinu stajnjak pored kafića a ovi fensići zapuše noseve
Torina uopšte ne smrdi jer je suva!!!!!
Kasnije natovarim prikolicu svinjskog pa stanem pun u kafić

Te loše stvari je većina dece protegla iz svoje kuće!!!!
Što se mene tiče sramota je krasti i varati i biti loš čovek, nije sramota biti prljav ili biti sirotinja!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Пази се Супермене да не набасаш негде на криптонит.

А на њега се једном набаса, хтео ти или не.

И онда почнеш да се вајкаш к'о баба "Није ти човек ништа..."
Zorge ne mislim ja da sam Supermen, ali mislim da sam originalni pripadnik seljačke vrste koja je odrasla u selu!!!
A svi znamo šta to nosi!!!!
Direktan sam potomak brdjana težaka sa kamena koji davno dodjoše u ravnu Vojvodinu i ostvariše svoje snove i time se ponosim!!!!!
Da time što sam odrastajući naučio da vunena čarapa i gumena čizma zimi glavu čuvaju!!
Da je dobra marva u avliji bitnija od auta!!!!
Daleko od toga da donekle ne idem u korak sa vremenom ali nikad neću zaboraviti ili se stideti onog od čega sam potekao!!!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ма нисам ја баш толико непроницљив да не скапирам да се не либиш да засучеш рукаве, али видим и да осим што знаш да кажеш "Ђе!", слабо знаш када да кажеш "Оооо...!". А сам сам сведок да постоје људи у мојој околини који су радили, радили, радили и... прерадили се, па су већ са педесетак година без снаге, нарушеног здравља и фрустрирани што не могу ни оно што њихови вршњаци, не само да ураде, већ да нормално функционишу. А то им је немоћно животарење још пар деценија. Е тек то мора да је страшно...
 
Taman sam hteo napisati nešto u tom stilu...
Ne radi se tu o sramoti i šta ti ja znam, ne radi se tu o reverser u i klimi i grameru.. Radi se o tome što kad si mlad nije ti ništa, al te to posle stigne kad tad... Pristojna kabina je 200 do 500 e, od rajke recimo, na staljina i bog da te vidi... Nije to mnogo para, a znači... Može čovek sve al pitanje je dokle..
E koliko sam puta video da čovek ručno okreće kamionku u dvorištu, a sad sa 5x godina ni blizu kako drugi u tim godinama mogu...
 
Poslednja izmena:
Dali verujete da na pijaci pre par godina niko nije verovao da, sir i mleko što je moja žena prodavala, da sami proizvodimo... Ona 25 godina ja tek ušao u trideset... Zato što je trend da sir prodaje baba od 70g,ko mlad zna da podsiri mleko... Još više nisu mogli da veruju da ja kao muškarac pravim sir.. U to doba tek što smo dobili drugo dete, mala beba 5 dana stara, ja šta ću, ne može žena sve da, stigne a Sir je najbolji kad, se podsiri mleko tek pomuženo I šta mi je teško sipati maju u lonac sa mlekom, ili lonac od 25l prevrnuti u gazu za ceđenje.. Ko da sam ja manje muško što znam i hoću neke stvari uraditi, i da mi je kita sad manja nego da sam ženu u ranama išamarao jer nije usirila kad je trebalo i što mi se supa na stolu ohladila...
Ne glibim se ja posla, meni stajnjak mirom miriše kad ga u maglovito jutro tovarim a on se sve puši..
Ne glibim se ja namirivati na minus 25 ili 30...
Ali neću da orem po hladnom traktorom bez kabine, zato što ne moram, bar neke stvari moš sebi olakšati majku mu..
 
Ko što nikad nisam podržavao što neko muze krave ručno u 21om veku... Pa majku mu moji baba i deda sa, 4 razreda osnovne su još u 60im imali muzlicu koja je tad bila zadnja reč tehnike u stočarstvu, a ne sad kad je to govno novo 200e,nikad jeftinije... Ne treba po svaku cenu biti zaguljen i staromodan...
 
Ti si luka pošten i vredan čoek, i ja kapiram šta hoćeš da kažeš time što sa govnjivom kempericom staneš pred kafanu.. Kapiram.. Ali to se ne radi tako, jer nije red.. Naši stari su svi bili seljaci i stočari i u govnjivim opancima, al se znalo kakakav se ide u kafanu, u opštinu, kod doktora nove i čiste bele gaće i okupan, za božić I vakrs nova košulja i cipele, pa se ide u crkvu sa dugačkom lulom itd itd, a to su bili ljudi bez škole.. Sad u 21omveku na ulaznim vratima doma zdravlja piše da se okupaju pre pregleda.. Sramota... Ista ta instagramuša sa dobrim si sama i dobrim dupetom i sve u fulu, a žute joj gaće..
 
I neke poslove da ne kazem necu da radim, nego mi jeftinije platiti. Tipa krcenje medja po njivama je radio ult par puta, cepanje drva odradi onaj sto reze i ima cepac doplati se. Ne radi se da li je tesko nego da li se isplati za nekih 200din po meteru da se svako drvo rucno cepa. Za to vreme mogu da posejem bar jutro zemlje, popravim nesto od masina i slicno.
 
Upravo tako Sremac. To sam i ja hteo da kažem. Ne znam šta znači nekome da tera inat i da ide prljav u radnom odelu u kafanu. Desilo se i meni to više puta, ali to nije zato što sam jako vredan već više što sam lenj pa me mrzilo da se presvučem. (Tj. tačnije odem na jedno pa se zasedne do uveče al to je to. :))
Poznajem ljude koji konstantno idu prljavi u tom radnom odelu i to radne namerno. (čak i danima kad ne rade ništa :))

Luka ništa lično, ali ne volim baš kad se ljudi konstantno hvale kako su vredni ko da samo oni rade nešto. Poznajem nekoliko takvih. Kad god ga sretneš ispriča ti sve što je radio, pruveliča i još doda. Jednom zamalo da se potučem sa jednim... ovde. Ja nešto bio nervozan, došo ispred radnje da popijem pivo na miru, on naravno standardna priča, ja ovo ja ono. I kako se ko pojave on ponavlja (a celo popdne je pred radnjom :)). Popizdim i kažem mu "Aman čoveče jel samo ti radiš ovde? Dokle više da slušam kako si ti najvredniji. U ostalom ne radaš za mene već za sebe". On se našo uvredjenim pa poče mene do vredja, moglo je da eskalira, ali nije...

U ostalom nije posao jedino ako se oznojiš i isprljaš. Postoje poslovi koji su mnogo čistiji, rade se sa stolice a naprniji su od ovih seljačkih... Sve zavisi šta čovek voli.
I taj fazon "Ja sam seljak i time se ponosim". Mislim naravno ne treba niko toga da se stidi, al šta ima i da se ponosiš? To je što je, tako se zadesilo. To je ko da kažeš imam crnu kosu i time se ponosim. Mislim razumem ja tebe, ti to govoriš zbog ovih koji se stide svog porekla, al nešto si mnogo intezivan, Jel te najedio neko u vezi toga skoro? :)

Što je najgore ima i onih (ne ti Luka) koji razmišljaju "Ja sam seljačina i time se ponosim". Inače "seljačina" nema veze sa mestom stanovanja ili poslom kojim se bavi. Bg i Ns su puni seljačina.
 
Taman sam hteo napisati nešto u tom stilu...
Ne radi se tu o sramoti i šta ti ja znam, ne radi se tu o reverser u i klimi i grameru.. Radi se o tome što kad si mlad nije ti ništa, al te to posle stigne kad tad... Pristojna kabina je 200 do 500 e, od rajke recimo, na staljina i bog da te vidi... Nije to mnogo para, a znači... Može čovek sve al pitanje je dokle..
E koliko sam puta video da čovek ručno okreće kamionku u dvorištu, a sad sa 5x godina ni blizu kako drugi u tim godinama mogu...
Za gvozdje se kaze zamor materijala. Osovina nosi, nosi pa malo napukne i na kraju se totalno skrje. Tako i covek.
 
Ako je selo ne mora da bude blato,ako je 533 ne mora da bude mastan i štrokav,ako je štala ne moraju govna do plafona da budu.

Ako je mehaničar ne mora da ide mastan i prljav sve se može ako se hoce.Jedno odelo kad se radi sa stokom,drugo kad se radi po dvorištu.Ima i kod nas u istom odelu namiruje,ore,dodje na pivo glumi domaćina a kroz dvorište ne možeš da prodješ od blata,svinje mu se valjaju po govnima,bikovi prljavi al zato zna da priča dok pije pivo kako nema većeg gazde od njega.
 
Nazad
Vrh