Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
OKo 8h otkosio negde oko 1h sena onda sipao naftu zakacinjali prikolice za traktore i vrsidba od 11 do 5h bez kabine sunce direkt u glavu limovi vruci gde pipnes opeces se posle toga nista vise dosta za danas... definitivno jedan od najtezih dana za prezivljavanje u zivotu idalje mi nisu sve koze na broju u glavi od sunca. prinos psenice 5000kg na HA sorta-evropa 90
 
jutros grabuljao detelinu, posle izbalirao oko 1000 bala i doterao oko 300 i taman mislio da se okupam i legnem kad nema vode :zli::udri:

onda na bunar i kofaj dok nismo napojili 21 grlo krupne stoke i svinje, a u bunaru do vode preko 20m
sad se kao nadam da ce da dodje pa da se istusiram
 
Spakovali oko 750 bala i pokrili kamionskom ceradom. Ja zaradio još stotinak bala za uslugu košenja, tako da sam spremio svoje godišnje potrebe, i u tu čast palo par čaša nekog portugalskog crnog vina. A vode nema kao i kod Čika Jove u Mladenovcu. Idem pod šljivu, pa iz lončeta, kao nekad, i onda spavanje.
 
Ja dovezao rodjake na neku svadbu u Smederevo,a trenutno sam u Grockoj kod ujaka,odmaram i cekam njih da me pozovu kad da ih pokupim.Ljudi ne pomaze cini mi se ni klima po ovoj vrucincini,juce i danas sve gori.
 
Verio cerku i ispratio . ocekujem jos gostiju .. pa pa
:ppozdrav:

Grujane neka joj je sa srecom, a i Vama zajedno sa njom. Svako treba da ide svojim putem, a mi stariji smo tu da sa strane pomognemo koliko je to u nasoj moci.:ppozdrav:

I danas pokusao da pecam, ali tesko je i kraj vode na ovoj vrucini pa vec u 11 sati bio kod kuce.
 
Verujem da je danas jedan istaknuti clan ovog naseg foruma,dobio zulj na mozgu od mene koliko sam ga maltletirao telefonom....samo za njega i za ostale sapatnike u ovogodisnjoj zetvi!

 
danas mi je mojim blizancima 16. rodjendan, i zna se kako to ide sve po redu dokle mozes da izdrzis....a vrucinaaaaa....
 
danas doterao preko 300 bala i istovario i ono jucerasnje i ovo danasnje, nema vode mamicu im a kubik naplacuju 100din, ceo dan kofam za krave i svinje puca grbaca, sad mala pauza pa oko 11 ponovo na pojenje - ovaj put samo krave
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh