Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upoznao clana Panonstib koji mi je nabavio jedan vrlo redak colski lezaj, radi se o konusno-valjkastom lezaju od zadnjeg tocka kombajna John Deere 1075.
 
Danas k'o posran,inace je seoska slava a kuca prazna,prosle godine mi bila puna kuca drustva i rodbine,a sad samo brat i 2 drugarice bile malo na sok...
 
Sedeo sa drugarima cirkao pivo, posle devojku prošetao do lučana pa se ja vratio na sabor ali sam morao ranije da zbrišem ujutru u 4 moram u maline...
 
Otisao casom do Silbasa bez prikolice, falilo samo smese KN-a. Sada hladovina i komp. Umalo da zaboravim i :ppozdrav:
 
Ja isao poslom do grada,sad stigao kuci,nista posebno u planu za danas(standardno).U ova dva-tri dana planiram da skinem to malo moje psenice,a danas se mozda desi da zamenim jednu pogonsku gumu na traktoru,ako odem da je kupim i da ga polako spremam za sumu...svim drugarima(koji su u zetvi,baliranju.kosenju itd) zelim srecan rad,a bice zestoka vrucina danas.
 
ja sam zadnjih par dana obilazio bajnu EU , otišao relaciju HR-H-A-D8(u krug)-A-Sl-HR pa kući , ukočio se kao ona stvarka
 
Dobra ti ta stvarcica , samo zatvoriprozor da ti nepadne nestona pamet.
Vrsio , i najebo na kombajnu uz par sitnih kvarova , al izgoreo saam i malaksao nemogu ni da hodam normalno ( nemam prokletu kabinu , a palamide kolko oces )
 
Žetva ,žetva,žetva,žetva ali danas je bio pravi dan kosibe sve živo je peklo a vlage niotkud. Valjda će sutra biti malo hladnije za dva stepena.
 
Mi peglamo evo vec nedelju dana,danas nam je palo 150-to kj....
photo0007.jpg
 
Dok vi peglate ja danas zamalo da izgubim glavu na kombajnu,covek nam vrse svake godine,izuzetno dobar covek,znaci jedan momak na onim stepenicama pored vozaca a ja i cale na kombajnu vezujemo dzakove,i zavrsili sve i treba da se okrene na blagoj nizbrdici,on bez kocnica(uvuklo vazduh u sistem),hteo da ubaci u brzinu da krene napred,kad poce odjednom da ide unazad,on ubacuje u prvu ali krci,nece,kombajn zalece nizbrdo,a vozac mota na desnu stranu,kombajn se nakrece na levu stranu,a meni se osekle i ruke i noge,pred ocima mi samo smrt(daleko bilo),kombajn ulece u jarugu,lomi sitna stabla i odjednom udara pravo u drvo,ja skoro spao sa kombajna,nekim cudom svestan silazim sa njega.....nikad se u zivotu nisam ovako da kazem usrao,ipak ja imam 15 godina,vozac kaze ovo mi se u zivotu nije desilo,a vozio je gde niko nije mogao,iz bez kvacila i bez kocnica..sutra cu da slikam to mesto da vidite kolika je nizbrdica..a evo kako izgleda kombajn....
SDC14026.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh