Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stavljali neki prozor na rodjakovu kucu citavo jutro jer su stari proztori van seriski pa samo imali muke isusove a velika vrucina pa zatim isao u kruske da ih vezem i usput nakupio iz striceve basce prikolicu sijena da imam za ovaca i krave da bacam umjesto bala!!!
 
danas oko 17 h usao u sumo ,.. vrucina i pripremio nesto ogranaka sto je ostalo ai ma jedno 30 metara . .ja natyovaruio oko 3 met dosta za 2 sata idemo ovih dana jos . drva ..prelapa .u precniku od 5 do 15 cm malo li je ... ha ha
 
Dobra ti ta stvarcica , samo zatvoriprozor da ti nepadne nestona pamet.
Vrsio , i najebo na kombajnu uz par sitnih kvarova , al izgoreo saam i malaksao nemogu ni da hodam normalno ( nemam prokletu kabinu , a palamide kolko oces )
To sam otvorio dok sam snimao,posle je bio zatvoren.
 
Spalio dva remena na mojoj kosi, jer se trava dunjica vukla za mnom po 20 metara, ali sam sa drugarom sjebao svih 2,2 hektara. Pozajmili neke slamene šešire da bi preživeli. A kad pipneš krilo traktora, dobiješ opekotinu.
 
Danas malo na kupanje na reci,odradio neke sitne poslice,sve u svemu standardno.Zetva kod nas u punom jeku,svi grabe da sto vise skinu,radi se punom parom.
 
Vodio porodicu na bazen u Jakovo, iza Surcina, pogubili se dok smo stigli, nigde putokaza, putevi ocajni. Bazen je ok.
 
I danas žetva poslednji dan i naj gori ceo dan kosio teški polog.
Novobečejci čiji se kombajn New holland zapalio?
 
Ujutru isao da grabljam sijeno usluzno pograbljao 1 hektar ali po daleko od kuce pa kada sam dosao oko 12:00 doruckovao otisao do radjaka da vidim kako napreduju radovi ravi neki balkon na kuci pa otisao pokosio 1.3 Hektara svoje djeteline pa kada sam dosao otkacio kosacicu pa napuno prskalicu punu vode otisao malo u kruske da vezem pa ih nakon toga kada je pao mrak poprskao dosao kuci tek u 9:45 i okupao se i sda malo forum i spavanje!!!
 
jutros otišao da iskopam jedan temelj sa bagerom , pregorio sam kao licna na ovoj vrućini u tri pm :udri:

posle toga malo odspavao po onoj vrućini pa večeras išli obarali neke topole koje su se nadvile nad put , vrlo zeznuta situacija , mora se precizno obarati a sve nagete u kontra smijeru , okolo kablovi,zgrade i put a svu štetu koju napravim ja plaćam
do sada smo sve oborili bez greške a prošli smo najtežu dionicu , za sutra nam ostalo još 6-7 komada koje su lakše za uraditi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh