Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Delim misljenje sa clanom Boban juce izbalirao lucerku ,a danas evo kise pa na miru odmaram.
 
Ja nista do sada pa odo po neke prasce u susjedno selo sa rodjakom ima da budemo ko misevi mokri jer kisa sada pada sada ne a traktori mi nemaju kabinu!
 
svaka cast ::svaka cast::

ja danas namestio zmigavac na traktoru, poziciju na kolima i zmigavce i poziciju na prikolici i ceo dan pokusavam da oslepim gledajuci u monitor
 
Jutros ustao rano, isao u Bijeljinu kupio Lukavačkog djubriva, posle otisao sa rasipačem bacio to na njivu gdje sam juče balirao detelinu i taman sam završio prospe se solidna kiša (tempirao sam sav posao prema prognozi :) ). Posle isao u Bijeljinu opet nekim poslom koji je iskrsao u medjuvremenu, najeo se ko krmak kad sam dosao kuci jer nista prije nisam jeo cijelo jutro. Nakon toga isao da pokupim nešto malo trave sa parceele od 2000m2 gdje mi se nije isplatilo da baliram (put do te parcele je katastrofa), bilo nešto malo trave, taman da mogu davati junadima sedam-osam dana (na toj parceli je u prvom otkosu bilo 90 bala a sad bi bilo jedva destak - šta joj je suša uradila!!!). Predveče opet pala kiša, kukuruzi divljaju jer su konačno dobili vodu. Pred sami mrak namirio junad, sve pozaključavao, jeo, popio s ocem par čašica štoka, sad malo čačkao po kompu pa valja na spavanje, sutra opet u Tuzlu. Prijatno spavanje svima!
 
Isao u Cortanovce po mesaonu,uz put zavrsio jos par stvari.Krenuo jutros u 04.30,stigao veceras u 23.00,a presao samo 500km.Smor.
 
Hvala.Ispalo povoljno,inace ne bih isao.Platio je 110e + 30e put.Doduse bez motora,ali opet bas povoljno.
 
pre podne u gradu, popodne doterao neki sut da popunim tragove koje je napravio traktor i na kraju zena i ja rasadili kupus, karfiol i ljutu papriku
 
Brao maline, ubrali 150 kg, srećom nije bilo kiše, večeras natovario cisternu i napunio vodom ujutru rano da pogasim ćumuranu....
 
Kupili sijeno a bilo nas malo i bio nam problem bacat viskoo na prikolicu pa smo morali bacati sa traktorskog blatobrana i uz to po kisi smo to radili a rodjak padne sa traktora kada je traktor proklizao nizbrdo pa je malo ko prelomio ruku! I sada pada kisa pa odmaram!
 
Zadajao telad jutros, sredjivao stoku, prevrtao kravu koja ne moze da ustane, pa je prevrcemo svaki dan na drugu stranu
n6xk3s.jpg

, pociscao prasad, dosao Majstor Sarka pa postavlja plocice u kuhinji...
8vukn8.jpg
...
Sad cemo da zalijemo danasnji rad, napolje rominja kisa, a kukuruz peva kukuruzu "potamo se bato!"... sve po PSu
 
meni je od cijelog današnjeg posla bilo dovoljno što sam vidio da kiša pada i kukuruzi pjevaju kako reče francuz :ppozdrav:
 
Danas bio u Tuzli u gostima kod sestre, skuhali se svi živi u autu kada smo se vraćali. Predveče se sasula jaka kiša, taman da napuni one pukotine u zemlji što je suša napravila, sad će kukuruz da podivlja. Oluja koja je predveče naišla je baš bila žestoka, oblaci su bili jako niski a strašno brzi, ima neke slike da se vide ovdje http://poljoinfo.com/showthread.php?2328-Vremenske-prilike-u-2011.-godini/page153 .
 
Danas prasao neki zaostali kukuruz,pa me prekide kisa,onda odmarao pa uvece na kosarku i tako.

Auu bas steta za kravu,ali i MNOGO je mrsava.(kada vidim kakvih krava ima,a ona moja birka seno mamicu joj.. :zli:::samo bes:: )
 
Ma bre i nije toliko mrsava koliko je iscrpljena, koleno je vec 2 godine zateklo i boli, a i papci izrasli, i to je to da napravi nesrecu...
Jos preko toga, hranila 2 teleta u sebi, ... da smoi znali pa da pridamo hranu zesce, ali ona i junica jele 3-4 bale dnevno + jarma, nikad drugacije nisam ni hranio stoku a uvek je sve bilo u redu... jbg, taksirat!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh