Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skuvo se u sopstvenoj oraniji!
Odoh spavati...sustao sam danas!
 
Danas odvukao montirao šatru za sutrašnji sabor i tu se uletvali načisto, odoh i ja da spavam....
 
tovario svinju za klanje i radio oko farme,posle ispratio majstore koji su par dana sekli vlagu na staroj kuci i posle odmor
 
Danas ništa, Vidovdan a i deda slavi 80. rođendan, sad odoh na selo na 20ak dana da ne bih putaovao svaki dan, malina stiže, otkup noći, ćumur, ima da se radi bez prestanka dan i noć pa me neće biti neko vreme.... Ali možda ipak ponekad naletim... :ppozdrav:
 
Kao po obicaju radnja i popodne ispratio parketara. Valjda majstora jedno vreme nece biti poslom u kuci.:ppozdrav:
 
ja planirao da ne radim nista zbog Vidovdana, al me zvao kombajner da ovrsimo jecam, zbog kise narednih dana, pa posle toga doteram oko 130 bala sena, pa ajd da izbaliram slamu, pa i da je izvucem, pa pokrio kamare...
 
Jutros ustao u 4 redao balirano sijenu na tavanu (250 bala), potom otisao u Tuzlu da mi srede toner u štampaču što me srećom koštalo 5KM za kafu jer sam dobar sa majstorom, kupio 4 bloka od po 500 listova, valja mi štampat magistarski ovih dana. Kad sam se vratio već je bilo 10h, popio kafu i jeo malo pa isao u Bijeljinu, prvo do Popova pa obisao otpade malo, nasao neke zanimljive stvari (bice slike), kupio neke male metalne točkove, hoću da ih ugradim na veliki krunjač da ga mogu lakše pomjerati. Kad sam se vratio nešto čačkao na velikom traktoru (našao još par mazalica pa to očistio i podmazao). Nakon toga se gadno naoblačilo pa sam hitno išao da baliram detelinu (komšija sa presom cijeli dan lelemudao po selu i čekao da ga pozovem). Balirali 150 bala, drugi otkos mnogo slabiji od prvog (80 bala manje), detelina je odlična doduše, suva a bale velike, tvrdo napakovane i teške ko crna zemlja. Sve natovario i stovario, sad ušao u kuću, malo jeo neke supe ljute ko vrag, čekam kafu pa na spavanje.

Au koji dan...
 
Rasklapao 820,skidao glavcinu na prednjem tocku,pa posle isao malo do druga na njivu da vidim kako ide kombajniranje i kako se krece vlaga
 
Svaki dan je radni dan kad za to ima uslova, nema odmora dok se poslovi ne obave.Nije greh raditi, lenjost je greh.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh