Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isao u Nisku banju,u Pristinski SUP da odjavim auto_Oni nisu normalni definitivno.Dzaba ugovor napravljen u sudu,dzaba placen porez,oni hoce da vide onog na koga se auto vodi u saobracajnoj.Ne .ebu ni strucno zakon o imovinskim odnosima.Zovi MUP,zovi Ljermontovu,ma nevredi,zapeli kao za kamen-hoce vlasnika iz saobracajne.Pa se vratim ako popisan kuci,utukao 300km uz krasni.'bem ih nepismene i ko ih zaposlio::samo bes::::samo bes::

nije ni kod nas prije bilo bolje , ali sad ja sa ovjerenim kupoprodajnim ugovorom mogu odjaviti auto u svom mjestu stanovanja (bez obzira gdje je bio registriran) i naravno bez bivseg vlasnika.

a evo sta sam ja radio danas ( zapravio nisam jer sam ja prenosio bale na jedno mjesto da se lakse tovare)

83019422.jpg


fbb46720.jpg


1f07b2a0.jpg


14773e4a.jpg


izbalirali smo nekih 10 do 12 jutara
 
prevezao 5 tura drva i posle toga odem kod kolege da vidim kako je pjeskario i ''uvali'' mi brener u ruke da siječem neke elemente , ploča 20mm debljine a imao sam oko 50 dužnih metara reza , spičio sam skoro dvije boce kisika , došao kući kao crnac
onda se stuširao pa išao na folklor , evo me polumrtav
 
Završio neku dokumentaciju za magistarski koju valja rano ujutru nositi u Tuzlu, pa išao u Bijeljinu kupovati neke utičnice, posle pravio rešetke na vratima i prozorima prizemlja. Sinoć neko pokušao da provali, a tu su mi zamrzivači sa hranom (nekih 300kg pilećeg mesa, povrća itd) pa sam ga otjerao kada sam kroz prozor sa sprata posvijetlio lampom. Zavario sam na ram prozora mrežu od 12mm rebraste armature i isto tako i na vrata, te zavario i oke za dva katanca (sad vrata imaju jednu bravu i dva katanca). Sad nema šanse da krade bez dobrih kliješta za armaturu, a ovako debelu armaturu je veoma teško sjeći kliještima (ja gotovo da nisam mogao da je presječem a imam ona velika kliješta i sjekao sam na oslanjajući jedan krak kliješta na betonsku ploču). Šta ćeš, puno selo ljudi koji neće ništa da rade a hoće dobro da žive i dobro jedu.
 
Završio neku dokumentaciju za magistarski koju valja rano ujutru nositi u Tuzlu, pa išao u Bijeljinu kupovati neke utičnice, posle pravio rešetke na vratima i prozorima prizemlja. Sinoć neko pokušao da provali, a tu su mi zamrzivači sa hranom (nekih 300kg pilećeg mesa, povrća itd) pa sam ga otjerao kada sam kroz prozor sa sprata posvijetlio lampom. Zavario sam na ram prozora mrežu od 12mm rebraste armature i isto tako i na vrata, te zavario i oke za dva katanca (sad vrata imaju jednu bravu i dva katanca). Sad nema šanse da krade bez dobrih kliješta za armaturu, a ovako debelu armaturu je veoma teško sjeći kliještima (ja gotovo da nisam mogao da je presječem a imam ona velika kliješta i sjekao sam na oslanjajući jedan krak kliješta na betonsku ploču). Šta ćeš, puno selo ljudi koji neće ništa da rade a hoće dobro da žive i dobro jedu.

Uvek bilo i bice...
 
Da se nadovezem na predhodne postove. Preko puta moje radnje imaju stepenice koje su vec uglacane od sedenja neradnika koji psuju sve redom od nas koji radimo do drzave. Svi su krivi sem normalno njih. Grebu se za cigarete i koji dinar od ljudi koji cekaju bus. Kada nakupe dovoljno (dinara) trkom u radnju po pivo. Eto takvi kada ih glad pritera idu u nocne posete zivinarnicima, oborima, tudjim zamrzivacima i imovinom.
 
Jbg, sta ces, oni nikad nemaju racun da rade nista, nista se ne isplati, ne moze oni da rade, a jaki ko volovi. U selu jos gore. Njive lepota stoje u korovu, suze mi krenu svaki put kad ih vidim, a njihovi vlasnici sede pred prodavnicom, mehanizacija pod supom, mrzi ih da dignu zadnjicu. E zato kolege forumasi, zato Srbija propada...... Nego, odosmo u OFF. Gledam da sebi obezbedim parce hleba, ucim od ranog jutra, ne bi li polozio sto vise ispita........ Da mogu da odem do sela da zaradim neki dinar.....
 
Ja prvo pogledam po svom "dvoristu" sta sam uradio i sta ima da se uradi,pa tek onda izadjem da gledam komsije. Bas me briga sta on ima-nema ja se borim za sebe.
Danas isao malo do faxa,vozao se bajsom,sad malo odmora pa do drugarice po neke papire za daljnje obrazovanje.
 
Mladja cera me menjala u radnji a ja otisao do prodavnice ribo opreme po crvice i gliste i jos neke potrebstine za pecanje. Majstor jos nije doneo pilice sa klanja a sutra sabajle na Begecku jamu da fatam ribu.
 
Taman pomozi Bože ono milicija na vrata, ja izbaliro 100-nak bala ide lepo kad ono cvrc udari kiša i pokise seno, za...a me moram opet prevrtati.
 
Spremao bazen sutra za otvaranje pa zbrisao kući da malo odmorim, spavnuo 2-3h pa sad odoh opet da nastavimo sa punjenjem vode....
 
kosio , pa kod mene skupio i popalio ono što sam kosio po orasima , onda izbacio dva atomizera totala na susjedne međe pošto oko mene je rudnik oduzeo ljudima zemlju i oni je više ne održavaju (muke žive)
onda balirao 200 bala i sada odoh malo u kavanu na tračeve
 
BIO malo do grada po naftu i neke stvari pa kasnije kupiLI sijeno citav dan pomagao rodjaku da pokupi sijeno jer je on meni bio pomaga a na samom pocetku dana pokvari se u radjaka traktor kada smo krenuli da grabljamo zacepi mu gorivo pa smo se mucili sat vremena dok smo ga upalili i pograbljamo pola kad opet stade pa ga upalili i krenuli kuci i na 100 m od kluce u jednom brdu stane pa ga ja slepaso sa svojim traktorom i kasnije smo ga opremili do kraja ograbljali i pokupili svo to sijeno bilo ga je bas previse sijena za ovakav vruc dan!!!!
 
prvo otišao da izrežem opet neke elemente od pločevine za kolegu

pa onda balirao 390 bala , u medjuvremenu kada sam se okretao pukne mi španer na polugi pa sam ga sredio u selu pošto sam bio daleko od kuće
evo mjesto zločina
image043h.jpg


navratio kući na ručak pa idem dalje balirati , vruće je u tri majčine ::jako_besan::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh