Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pošto se danas posti kuvao fiš ili ti riblju čorbu za večericu i sad preživam ko krava uz lagani banatski rizling poplašen sa sodu
 
@pankin

Koliko se ja razumem u corbe mi u srbiji spremamo riblju corbu,medjutim fis je takoreci isto ali sto se mene tice neuporedivo boljeg ukusa.A za cobanac da ne pricamo.
 
u pravu si bobane ali ne znaju svi šta je fiš pa da malo približim ljudima da svi razumeju.fiš je specijalitet u slavoniji i baranji i ovaj deo od sombora do bačke palanke , a moje mjesto je posebno specifično po ribi pošto živim na kilometar od ušća drave u dunav i kod nas djeca prvo nauče da jedu ribu pa tek onda da hodaju.
 
Dade Bog ova crvena slova da se odmorimo ko ljudi pa danas sa kolegama iz škole maznusmo prase u znak početka posla.
 
u pravu si bobane ali ne znaju svi šta je fiš pa da malo približim ljudima da svi razumeju.fiš je specijalitet u slavoniji i baranji i ovaj deo od sombora do bačke palanke , a moje mjesto je posebno specifično po ribi pošto živim na kilometar od ušća drave u dunav i kod nas djeca prvo nauče da jedu ribu pa tek onda da hodaju.

odakle si tacno bio sam u dardi i jagodnjaku i samo proso kroz osjek divan grad
 
Kazan nisam hteo da palim, ostalo još nekih šest prelaganja, a pomogao pašenogu da zalije River-om 50 ari lucerke,. Lepo nam to išlo, a ona, kako joj dođu kapi, čini se da se vraća u život. I paša sam konačno ubedio da vredi prosuti po koju kap na biljku. Biće od njega za koju godinu, uzoran poznavalac navodnjavanja. Zato sam ga izreketirao sa pola litra rakije koju smo zajedno "utukli".
 
2s7z7l3.jpg
1pt5zq.jpg


Evo sta sam ja danas radio . Ovo sam radio celo posle podne i vozio 2x po 60 km Ukupno 240km. Malopre sam stigo u stan mrtav umoran.
 
zorane nije belo već bijelo belo brdo je na jugu srbije bjelo u bosni blizu granice sa hrvatskom a ovo moje je bijelo zadnji trista godina a prije tog se zvalo trnava
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh