Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja danas isao poslom do grada 2 puta,pa malo odmorio,i posle u polje da istanjiram nekih 60 ari strnista,pa da sacekam da krene trava i kropljenje cuvenim totalom.A sad odoh u komsiluk da se raspitam za mog malog komsiju koji je juce popodne pao sa topogana u dvoristu,i jadnicak udari glavom o zemlju i pukne mu kost na slepocnici,ali nije imao spoljno krvarenje vec unutrasnje,i doktor koji ga je primio u kraljevackoj bolnici nije mu snimao glavu vec rekao "nije to nista samo mali potres mozga i da ostane na odeljenju" posle 4 sata lezanja pao je u komu i prebacen je za Kragujeveac,tamo su ga i operisali,operacija trajala 3 sata,i moj mali drugar je jos u komi i ne mogu da predvide kad ce da se probudi iz kome.Kakvo je nase zdravstvo,dete je moglo da izgubi zivot zbog nemarnog lekara,pa ja bih ga zadavio golim rukama.Mozda sam otisao malo u off,ali eto.
Jadno dete....
 
To nisu doktori već životinje.Kako se ponašaju treba ih na goli otok oterati.Danas prskali strnjike totalinom od rane zore do podne.Posle na kotlićijadu u tazbinu,sada se vratio.Ima slika bilo je naopako dobro ali neki drugi put postavljam.
 
Ovi današnji doktori( čast izuzecima) su obični kasapi-bankari.
Danas sam imao mnogo posla jurio, žurio da ne ostaje za ponedeljak i uspeo sam da završim, popravljo neki traktor a u međuvremenu dok je gazda išao po delove ja izbalirao drugu travu jednom komšiji tako da nisam imao nimalo vremena za predah, ali sutra je nedelja pa odmaram.
 
Dobra vest za danas,moj mali drug i komsija se malopre probudio iz kome,odradjen skener glave i sad je sve u redu,sve funkcionise kako treba,van zivotne opasnosti je,i sutra ga premestaju sa intenzivne na odeljenje.Hvala svim kolegama na podrsci,jeste da je to dete od mog komsije,ali ga obozavam i ceo dan mi je bio nikakav do malopre,dok nisam cuo ove lepe i dobre vesti,a svi smo se molili Bogu za njega,jadnicak mali bas mi ga je puno zao,i stalno mislim na njega.Jos jednom hvala vam na podrsci,a lekari su stvarno stoke,i njih boli uvo za sve,interesuje ih samo ::novac::
 
Drago mi je zbog klinca,opet za malo da bude jedan mlad zivot ugasen zbog kretena.

Malo kasnije ustao,smarao se pa se onda igrao trimerom oko njiva. :haha:
 
Ja sam to tek malopre čuo od Ilketa, šta se sve detetu izdogađalo. Molimo se svevidećem Gospodu da oporavak ide dobro, a mnogi lekari nisu svesni da im je data obaveza da brinu o našem zdravlju i životima, obaveza koju su sami preuzeli odlučivši da baš te škole izučavaju. E sad bi malo da svi izigravaju bankare. Ko zna, možda smo i mi krivi što smo ih na to navadili. Ja i danas u polivanju, a sutra da doradim zaostalo. Polje nam sve više liči na pustinju.
 
Katastrofa, jadno dete.....

Inače, danas odradio prvu smenu, posle terao pikapa na servis, sagoreo alternator, 320e, večeras sa drugarima po pivu, sad dosao kuci.....
 
samo nek je mali bolje. a ja sam danas stradao paradajz rodio ko lud i žena me gnjavi već dva dana da ga kuvam sa njom
 
Radim u zdravstvu skoro 30 godina i jasna mi je vaša ogorčenost i situacija u zdravstvu je na ivici katastrofe od kada nam EU diktira kako treba da se radi.Zato je tu dragi Bog,želim malecnom brz oporavak i nastavak dečijih radosti
 
pošto sam bio odsutan par dana evo izvještaja
četvrtak-balirao pa ''utegao'' malo trap na autu (konačno) i otišao u Rogaticu na vašar da radim
petak- cijeli dan na vašaru radio , onda krenuo nazad oko 01:00 i došao kući oko 05:00
subota-spavao do 11:00 i onda išao bagerom dovršavao ono blato iz bazena , konačno se nazire kraj ostalo još 2-3 sata posla , iznenadila nas količina u drugom bazenu jer kada su mjerili šipka nije išla do dna nego je udarila u cijev prije pa su mislili da je dno
 
A sta si radio na vasaru?
prodavao ovo
kokice.jpg


i ovo
33k39ds.jpg


to su prve pare koje sam samostalno zaradio i od toga sam kupio prvi traktor i onaj bagerčić , sada idem više iz razonode i radi druženja sa ljudima koji rade na vašarima jer se svi poznajemo
 
danas nisam bas nista radio,odmaram,spavam ,nedelja je al moram priznati da mi je i dosadno i da ne bih mogao ovako dugo da izdrzim.........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh