Šljiva

U ovo ne verujem apsolutno dokazano je da je sarka bakterioza,sumpor steti svemu kisele kise takodje ali sarka i stajnjak pa nastala je pokosila sve vocnjake kada je stajnjak bar kod nas u Sumadiji bio jedino djubrivo i koristen redovno jer ga je bilo u izobilju
 
Ja se pitam u šta ne veruješ, kakva te šarka sad spopala, kad posle vidim link i da se tvoj komentar na njega odnosi :)

Ma na onom videu niko pojma nema šta priča.
Doduše, ona žena ni ne pominje šarku već neke kisele kiše, možda ona misli na neki drugi problem a ne na problem šarke, ali voditelj samo o šarki priča, na slikama ima malo šarke malo drugih bolesti..,kad je rekao da je to spas čovečanstva ili tako nekako bio mi je najsimpratičniji :)

Ma šarlatani


ps
Šarka je viroza
 
Jedan moj komsija je imao dosta star sljivar, sljive zamatorele nikad nisu rezane dosta grana se posusilo na njima.
Nije znao kako da ih uredi jednog dana uzme motornu testeru i pokrati sve sljive u visini prvih grana. Iz sljive su izbile mlade grane imao je super dobar rod jos sigurno 5-6 godina i dan danas mu te slive radjaju.
 
Ево слика шљиве Џамбо из каталога


2ivi39g.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam nesto stenleja,jedan zasad 40 god. drugi 18 god.Mogu da kazem da je ovaj stari zasad kvalitetniji,krupniji plod,jace stablo.Da li zavisi od podloge ili postoji vise varijeteta stenleja?
 
Jos malo sljivika,uspeo sam danas ove da slikam,kisa me je zezala.
cucg8.jpg

2w7ila9.jpg

m7ztrr.jpg

Evo dokle se stiglo,gura polako
2ls6t1s.jpg

303han6.jpg

Evo i jedan od mladih zasada stenleja 5x4,5 249kom.
11c5jl3.jpg

2r6elqq.jpg

2r6elqq.jpg

Evo i blize kuce nesto,Lepotica 4x3,moj prvi gusti sklop:osmeh:,39kom.Kao sto sam rekao dosta vocnjaka na mnogo mesta i malih parcela.
2emzqts.jpg

Evo i njive gde je jesenas pocupano 485 stabala sljive u 15 godini,moralo se cupati jer je njiva vracena od zadruge i to je bio uslov,iskoristio sam jednu godinu.Zasad je bio 4x4,3 i bilo je problematicno za obradu.Ovde planiram Krimsku zutu dzanu za industriju.
2z7k37r.jpg

scxhli.jpg


Interesantno je da su sljive imale jako mali korenov sistem i da su se jako lako cupale sa IMT 585,zilja jako malo,posle oranja skoro i da nije bilo sta da se pokupi sa njive.:sta:
Kad stane kisa bice i slike ostalih sljivika,pa posle me olajavajte po selu koliko ocete:osmeh::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Krupnoca moze zavisiti od podloge,mozes u svom vocnjaku videti kada stignu da sve sljive nisu iste mislim na stabla i krupnocu ploda na njima :ppozdrav:
 
Znaci sorta je sorta i nema varijeteta u njoj,ostalo zavisi od podloge.Nadam se da sam dobro razumeo.:ppozdrav:
Nisam tako rekao,napisao sam da pogledas u vocnjak kad rodi i vdeces da nisu sve iste uvek ces bez obzira na broj stabala imati bolja i losija.Na taj ncin se i dolazi do kvalitetnih maticnih stabala odabirom najkvalitetnijih iz vocnjaka uzme se kalem grancica i to bude maticno stablo za dalje sirenje te vrste:ppozdrav:
 
Ja na stenleju čak imam grana do grane jedne krupne jedne sitne :D al cenim da gde su sitne da ima više plodova po grani, ne sećam se..
 
Dobro cenis:osmeh: to jeste tacno ali tamo gde je razlika od stabla do stabla je verovatno genetska razlicitost u pitanju
 
Da rezimiramo.
Nova biljka je direktan produkt podloge i plemke[pelcera] kao i njihove medjusobne kompatabilnosti.
 
Nazad
Vrh