Šljiva

ja sam drugu 2001 poklonio 100-ak sadnica sljive negde sredinom aprila sko se ne varam,bile su olistale i to bas obucene leo sa liscem,decko je zasadio to lepo odmah polivao redovno i imao je prijem oko 99% tako da tvrdim da nema pravial sa time
ako odradis sve kako treba,naravno i posle sadn badnje nastavis tim tempom bice sve ok.nije cilj samo potrpati u zemlju i cekas berbu,mnogo ljudi to radi (velika vecina) i posle im lose ovo,lose ono
prodali mu lose sadnice.nisu lepo radnici posadili i sl
ko radi kako treba nema problema
 
Ако година буде као 2010, а све су прилике да хоће пријем ће бити одличан. Прошле године сам 8. марта посадио 15 шљива, 10 се осушило. Нисам редовно заливао и готово. 2010 сам посадио у априлу неке брескве и нема разлике од оних посађених у новембру.
 
Perinjol:Moze li neko da mi odgovori da li smem totalom da prskam medjuredni prostor oko sljiva?Upitanju su sterlenke.Oce li da steti sta sljivi? slobodno prsci.samo nemoj sljivu po listu :) total deluje preko lista tako da nemas da brigas bilo koju dozu da roknes I bilo koji preparat da izaberes.najbolje je frezirati izmedju,ali tu nema ekonomske racunice za sljivu,a nas narod kaze ko po sljivama travu kosi,taj rakiju prosi.zato total je zakon.
 
Total se usvaja i preko kore, zato sam naglasio da ne prska koru stabla ako su mlađa od 3, 4 godine, dok ne odrveni kora, kao i da ne prska izdanke već ih prvo uništi.
 
Upravu si, to sam zaboravio, ali bolje da to izostavimo pa koliko se primi da primi, biće u ovoj srbiji svega i za svakoga.
 
Koja je po vama najbolja vrsta sljiva za pekmez?Planiram da kalemim ali ne znam za koju da se odlucim :D
 
madzarka
ito samo ubacis prepolovljene u rernu od smederevca
ako ih nabavis u pravom trenutku ne treba ni secer `
 
Madžarku bi bilo dobro umnožiti, samo pronaći stabla koja nisu zaražena šarkom.
@kicca
Je l može šljiva na belošljivu da se kalemi? :)
 
Pozdrav forumasi... Evo da postavim sliku od mog mini vocnjaka,za svoje potrebe.. Orezano i poprskano,nadam se da se vidi,u pitanju jecacanska rodna ,stra mozda 7 ili 8god....
bf5ily.jpg
 
@fruitboy
Sljiva se kalemi na belosljivu ali se nista posebno ne dobija time mozda za nijansu krupniji plodovi ali su to neproverena iskustva kod belosljive je generalno problem klijavost koscice i to je nesto sto je dovelo da je i nema u ponudi ja sam prosle godine kalemio nekoliko komada sorte Angeleno na belosljivu danas sam bas pogledao ima ju po malo cvetnih pupoljak tako da cemo dq vidimo posto ga vec imam na depzenarici:ppozdrav:
 
Ovakve dve sljive ima ispred kuce,dali su dobre one da se na njih kalemi kajsija ili sljiva plava?


 
Konačno voćnjaci orezani a grane izmulčane. :cool: Mnogo posla ove zime jer zelena nije urađena kompletna prošle godine.

Sad samo da naiđe lijep period za bakar.

dubansr, što da ne. Samo se uvjeri jesu li te džane zdrave. Posebno od šarke šljive. Koju plavujku ćeš kalemiti?
 
Poslednja izmena:
Ma zdrava su stabla,hteo sam da posadim kostice pa da imam podlogu,inace mislio sam da kalemim na njih cacansku neku,pozegacu,tako nesto,inace su stabla stvarno prava i zdrava,prva klasa,nema nigde ogrebotine po kori na dve sljive
 
Nazad
Vrh