Šljiva

lekicd

Posadio sam 850 sadnica stenleja i cacanske lepotice. Ostalo mi 15 komada koje sam zatrapio.

Do kada mogu da ih cuvam i kako?



potopi koren u vodu,neka odstoji sat vremena,iskopaj rupu i potrpaj u nju sve zajedno
 
miroljube on je to vec uradio trap je rupa u zemlji a zatrapiti staviti u rupu zakopati lokalizmi sto bi rekao Misa Fiskal
Pa dovpljno je do jeseni pa ces da vidis ili naselis ako se neka osusi u zasadu ili napravis skolu za knip sadnice
 
Moze li neko da mi odgovori da li smem totalom da prskam medjuredni prostor oko sljiva?Upitanju su sterlenke.Oce li da steti sta sljivi?
 
Ako su starije od 4 godine možeš i uz samo stablo. Pre toga je dobro da posečeš izdanke, da ne bi preko lista izdanaka otrov došao do korena.
 
Ove godine mladenci su pomereni na 17.2., znam provereno jer ih je sestra slavila, pomeren je nešto post pa zato...ali svakako to nema veze sa voćem, recimo do kraja meseca, mada je i sada već napeto jer je vegetacija krenula, ali ako su sadnice čuvane tako da nisu krenule onda može...
 
Pomereni na 17.03. Oktopod opet nisi pio pa ti se tresu prstici napisao si 17.02:ppozdrav:
a sadnja ako je manji broj sadnica u pitanju moze i da zakasni pa onda malo zalivanja da se pomogne ali ipak ko moze do kretanja vegetacije je mnogo bolje...
 
da rezimiramo po prasvoslavnom kalendaru mladenci su uvek 22 , e sada sto se slave ranije(zbog posta to je druga prica) i sve zavisi i od kraja do kraja mislim podneblja do podneblja najbitnije je da su plemke u fenofazimirovajna a podloga i ako molo krene nije problem ,pozdrav svim kolegama i da se prime svi kalemovi :ppozdrav:
 
Mladi voćar. Prvi voćnjak od 50 sadnica šljiva sam posadio uoči rata 23.marta 1999. godine i do danas ga koristim. Sve sadnice se primile a radi se o sorti Stenli, prema tome ne očajavaj čim se stvore uslovi sadi, jedna propuštena godine se ne može lako vratiti.
 
Nazad
Vrh