Šljiva

Imam jos nekoliko pitanja.Ako sljive koje se vade imaju rak da li moze da se prenese na nove ? ili ako imaju sarku? da li mogu neki zarazeni ostaci da zatruju mlade?

I imam pitanje kojom vrstom kreca ,kreciti sljive,gaseni negaseni...jel moze onaj u dzakove na stovarista sto prodaju itd? Hvala drugovi :bravo:
 
Imam jos nekoliko pitanja.Ako sljive koje se vade imaju rak da li moze da se prenese na nove ? ili ako imaju sarku? da li mogu neki zarazeni ostaci da zatruju mlade?

I imam pitanje kojom vrstom kreca ,kreciti sljive,gaseni negaseni...jel moze onaj u dzakove na stovarista sto prodaju itd? Hvala drugovi :bravo:

Jedno duboko oranje povadi skoro svo korenje koje je ostalo u zemlji. Sljiva nema dubok koren, znaci jedno oranje od 40-50cm bi povadilo dobar deo korena iz zemlje. Kasnijom obradom tanjitanjem zatim drljanjem pokupices ostatak korena sto je plug izbacio na povrsinu.

Sadi slobodno, ako te brine rak korena u rupe pred sadnju ubaci Zeolit ako neces da kupujes zeolit onda po starinjski ubaci negaseni krec i zali vodom.

Voce se kreci gasenim krecom,negasenim ne mozes da krecis zato sto je negaseni krec u cvrstom stanju. :ppozdrav:
 
Cuo sam da Cacanska rodna radja isto kao crvena Ranka , jedne godine PRErodi pa dve godine boluje pa trece ponovo prerodi i tako u krug svake trece godine daje rod.
Kakva su vasa iskustva sa Cac.Rodnom?
 
ljudi mogu vam reci kako mi se cini mi smo ga ugasili,ubi nas ova politika evo bas sada cuh na tv da je vecina naseg izvoza za rusiju ima visok nivo pesticida,sta li nas jos ceka,nadam se da se ovo nece odraditi na ovu sezonu
 
sto se cacanske rodne tice, ja sam preuzeo jako zapusten vocnjak pre dve godine. 98 je posadjen a od 2003 nije ni orezivan ni prskan, ni kosen, bukvalno zarastao bio ceo. prve godine mi je dao 1100kg, a druge godine 2600kg, ove godine ocekujem vise, ali jos je rano za prognoze. inace ima 110 sadnica. djubrim ga dobro, prskam, orezujem, samo nemam navodnjavanje.
 
Nije većina, već manji deo i pričali su o jabuci. Ne mogu da nađem članak, ali se radi o red veličine 140.000 tona od nekoliko miliona tona koliko je uvezeno.
 
tako se pocinje sa 140.000 tona
i mleko je pocelo iz Hrvatske pa preko mleka i kukuruz.....
a sada krecemo od jabuka pa viodecemo dokle ce stici
 
poz za sve vocare ,nov sam na forumu ,ali vidim da ovde ima ljudi koji znaju sta rade,bavim sa uzgojem sljive i visnje na po par hektara ali me interesuju vasa saznanja oko sorte
grose felicija sljiva unapred zahvalan:osmeh:
 
Posadio sam 850 sadnica stenleja i cacanske lepotice. Ostalo mi 15 komada koje sam zatrapio.
Do kada mogu da ih cuvam i kako?
 
@sljivar
prevideo sam ovaj post a mozes da je spomenes i cesce u pisanju.
@rista
reexport je najverovatnije razlog za ceo ovaj cirkus to misli i prof.Keserovic mada sam misljenja da nije los za nas naravno kvalitet mora biti kontrolisan i da Srbijija prodajuci voce iz regiona moze ojacati lidersku poziciju bolje je da mi prodajemo makedonsku jabuku nego makedonci ili sljivu iz rep.Srpske koja ima kvalitet a setimo se kako su Slovenci nekad mlatili lovu na nasem vocu i grozdju.
 
Poslednja izmena:
Taman sam orezao i pripremio za prskanje kad ovaj sneg, kako će biti posle videćemo.


img2594.jpg
[/url][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh