Šljiva

A sta je to?

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da znaš, tešim se da ih do sad nisam primećivao...
Mada gde je jedan tu je još neki sigurno.
490 stabla šljive imam u tom voćnjaku i sad šta raditi?
Pa sta mozes da radis ? Apsolutno nista . Da se nerviras samo . Pogledaj kod mene . U jednoj gajbi 5 sam nasao na gomili . Mlad zasad peta godina. Od 440 stabla ,ostalo oko 300 .
 
Kod nas 20-25 din.
Zbog nedostatka vremena u bastu jos nismo ulazili, (da je bolja cena potrudili bi se da bude vec sve zavrseno...)
U planu je pokupiti sve za dan i u kace.
Mada se ni tome ne radujem mnogo, rakija se ne prodaje vise kao nekad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A sta je to?

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Odrasla jedinka žilogriza
Kod nas 20-25 din.
Zbog nedostatka vremena u bastu jos nismo ulazili, (da je bolja cena potrudili bi se da bude vec sve zavrseno...)
U planu je pokupiti sve za dan i u kace.
Mada se ni tome ne radujem mnogo, rakija se ne prodaje vise kao nekad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ova godina će biti loša za sve proizvide od šljive.
Rakija će da se peče u velikim količinama zbog loše cene sveže, suva šljiva ostala od prošle godine dosta.
Ja ove godine sušim samo zbog stalnih kupaca.
 
Malo pre bio jedan ovde iz Osecine na Rts-u, isto susi, bas kaze da je ostalo mnogo suve.
Ako ne ide kod nas, zasto se ne izvozi...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod nas 20-25 din.
Zbog nedostatka vremena u bastu jos nismo ulazili, (da je bolja cena potrudili bi se da bude vec sve zavrseno...)
U planu je pokupiti sve za dan i u kace.
Mada se ni tome ne radujem mnogo, rakija se ne prodaje vise kao nekad.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Prodaje se rakija, samo sve manje brlja.
Sve je vise malih destilerija koje tehnoloski ispravnije peku rakiju, pa se i vid manje kvari... 😂
 
490 stabla šljive imam u tom voćnjaku i sad šta raditi?
Е сад ћеш да се дружиш са воћкама. За тај број стабала ти треба још једн (једна) да полако обиђете и загледаш свако стабло у круг (отприлике 2-3 сата). Хваташ и гњечиш (комбиниркама, папагајкама и сл.). Иначе решење постоји: да ти је земља под воћкама стално мокра. У мокрој земљи се не излежу ларве.
Дан- два после третирања инсектицидима су троми па се лакше хватају (иначе те виде па се врте око гране да их не видиш). Доста ћеш их видети кад тек крене лисна маса. Највише их волим кад их угледем где силазе низ дебло да положе јаја а најмање кад иду уз дебло (већ обавили посао). Онда дај кофе с' водом па натапај око тог стабла.
 
Pokupljen i poslednji Stenley...celokupno gledano zadovoljan sam kvalitetom i količinom obzirom na veliku sušu ( u mom kraju 2,5 meseca ni kap nije pala)




Ispekao i poslednji kazan kruške za ovu godinu...evo obećanog snimka skalamerije koju sam osmislio da elektro pogon mešača na kazanu...Kupio već gotov pogon mangala, samo montirao veću vertikalnu cev i napravio adapter na kardanu...ceo mehanizam se postavlja za 20 sekundi...


Provera da li je sve kako treba posle ispečenog kazana...

 
Izmiksovan stenli poslednji put pred pečenje...Villager mixer sa duplim metlicama...proveren u kajsijama, sada je završio veliki posao u šljivama


 
Pozdrav, ne zamerite na početničkom pitanju (a biće ih sigurno još). Ovogodišnje šljive su pokupljene, a rod je bio izuzetan, nakon nekoliko godina katastrofe. Ipak, zbog prevelikog roda, dosta grana je puklo i oštećeno. Da li treba odmah seći polomljene grane ili da čekamo zimsku rezidbu?

Pretpostavljam da ne treba čekati, ali da proverim sa iskusnijim voćarima. Takođe, svaki savet oko ovog postupka je dobrodošao.

Hvala puno!
 
Nazad
Vrh