Šljiva

Овај је већ сабио доста сати, ради у лешнику све са њим. Пре овога је гледао арматрака или сличног кинеза, каже овај је осетно јачи и има боље обртаје на кардану због хидрауличне пумпе.
 
Dobar dan ljudi, treba mi savet,
na dedovini ( selo Deguric kod Valjeva )koju sam nasledio ovih dana cupam Madzarke koje su odavno propale zbog sarke, inace su stabla matora skoro 100 godina po dedinim recima zasadjene kad je on bio mali a deda umro 2012e u 90 godina.
E sad, hteo bih da zasadim 25-30 sadnica Darosavke a znam da ona nije samooplodna pa me interesuje sledece:
1. ako recimo u jednom redu planiram 5 sadnica i tako 5 redova gde bih treba da zasadim oprasivace , u svakom redu po recimo jedan ili kako ?
2. koji oprasivac preporucujete ?
3. rodjak dvoriste do mene ima vocnjak koji je zasadio kao Cacanku neku ali se ispostavilo da je Stenlejka.
Te Stenlejke su na nekih 20-30 metara do dela gde ja planiram da zasadim Darosavku pa obzirom da je Stenlej oprasivac da li je to dovoljno za moj vocnjak ili ipak trebaju oprasivaci blize da budu ?

Hvala vam unapred, ziveli !
Него да помогнемо колеги шта да ради...
 
1 1 1
1 2 1
1 1 1
singl varijanta

111111111
121121121
111111111
111111111
121121121
111111111
3x3 singl varijanta
To ti je raspored sa najmanje oprasivaca, znaci 3x3 i u sredini oprasivac - svaka sadnica ima sa neke strane pored oprasivac
Ako zelis vise oprasivaca onda samo dodas na ovu semu
 
"Zaboravih ti napisati za oprasivac probaj naci na FB profil Jovan Radovic on ima izdanke metlasa
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh