Šljiva

Kod nas u kraju ide kupljenje otresene sljive 12 din/kg.
Niko ne bere pa ne bih znao kako ide branje

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mnogo ili ne ali je tako, ima i hladnjaca koja otkljupljuje sljivu i oni takodje placaju radnike 12 din/kg

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Otkupljivači šljive u niškom kraju su izašli sa cenom od 25din.
Ne treba biti doktor ekonomskih nauka i videti gde je proizvodjac sa ovom cenom radne snage...
 
I ovde se spominje ta cena.
Ako ostane tako mi je necemo kupiti.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Šta misliš da li će ostati...
Ja imam višak od nekih 30t jer ove godine neću da sušim, samo šta moram da ne izgubim manje kupce...
Dobio sam relativno dobru ponudu za konzumnu 45rsd+ambalaža. Ali kalibar 32+, to ove godine neću moći da ispoštujem zbog suše...
 
Kod mene ce izgleda odmah biti osušene... Od 2. Jula nije pala kisa, mozda 2,3 puta samo nakvasila beton. Kako je krenula ova godina sa 30C u cvetanju tako i nastavila a kisa se ne nazire...
 
Šta misliš da li će ostati...
Ja imam višak od nekih 30t jer ove godine neću da sušim, samo šta moram da ne izgubim manje kupce...
Dobio sam relativno dobru ponudu za konzumnu 45rsd+ambalaža. Ali kalibar 32+, to ove godine neću moći da ispoštujem zbog suše...
Mislim da hoce, eventualno 30 din ako bude.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
"Lpeotica" poranila kod mene 2-3 nedelje...pokupljeno i skoro sva zaglavila po burićima...i na kraju pošla i prošla kroz lulu.
130 litra prepeka ostavljenog na 51 stepen...bilo ukupno oko 1300 kg, nešto se prodalo za džemove i konzumno isto manja količina (ko je šta drpio)





Stenley takođe ide ranije, dosta krupan i sladak, već ga ima po zemlji...verujem da će pre 1. septembra i on na isto mesto




 
Stenli za sušenje po 40 dinara lokalnoj hladnjači. Dobro je kad ima kome da se proda. Imam manju količinu, lakše mi je ovako, nego da pravim rakiju.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Na jugu cena šljive za polovljenje pada na 20din (slovima: dvadeset dinara).
Veliki otkupljivači nisu davali 2 dana ambalažu za branje, kao svi su puni, i sad obaraju cenu, kriminal....
Strašno.
 
Nazad
Vrh