Šljiva

Код мене је сазрела калифорнијска плава. Иако је остало пар плодова. Уобичајено можда средином јула или можда још касније. Мислим да је добра сорта. Немам места али бих посадио још коју воћку.

Топ тејст улази у зрење и можда би и могла да се бере да је за продају иако још није зрела за конзум.
Исто ми се показала као лепо дрво, без неких болести...

Посадио сам у том простору још и једну (ону прву шљиву љубичасте боје) и две чачанске ране али мислим да су ме преварили за сорте.
Допунио сам са још две чачанске ране али оне су још мале.

Прилично стандардно доносе плодове и чачанска лепотица и стенлеј.

Ове године можда преостану и плодови од топ џајанта и топ хита. По једна садница посађена па ћу видети како се понашају.

Садница Ваљевке ми се још није дефинисала јер нисам сигуран да је то та сорта или су ми подвалили стенлеј.

Ове године ће бити мало више плодова моравке/бугарке која расте само тако и остављам увек по неку садницу из избојка...

Мислим да се мени без хемије и вештачког ђубрива више исплате сорте чији плодови рано сазревају јер мање касније страдају од болести и предатора.

Све у свему можда буде за десетак тегли џема јер је мраз узео свој данак.
 
Ја нисам експерт за шљиве али је моје мишљење да је то одлична шљива. За јело и за џем. За ракију немам искуства.

Мени је боља од лепотице по укусу. А родну немам.

Сад опет нисам узео у обзир све остале елементе... како расте, како је отпорна на болести и на стресне ситуације, на резање и остало... алтернативна родност итд... Има доста тих утицаја.... које ја не могу да препознам јер сам тотални аматер, хобиста...

Али они што могу да напишем да ми по мирису подсећа на оне шљиве из детињства...или сам можда умислио...
 
ne rece nam kakva ti je Top Taste je li bolja od lepotice
Каснија је неколико дана, укус сличан, крупнија, што ће рећи потрошачима примамљивија (који, узгред, благе везе немају шта купују - част изузецима). Да ме није срамота изнео би Топ енд а каквог је изгледа сјатили би се к'о муве на ...
 
Verovatno se vec ima dovoljno iskustva da se moze pouzdano dati ocena kakve su sorte Top. taste i Yo yo .
Mislim 2021 da je ovde pisano da je Top taste nikakvog ukusa, posle nisam nasao konentare. Da li je to definitivna ocena Top taste.
По питању сорте Јојо, имам једно стабло око 10 година старо. Слабије до средње бујности, лепо формира узгојни облик и обраста родним пупољцима. Рађа и на једногодишњим и вишегодишњим гранама. Прилично толерантна на монилију цвета, лист толерантан на гљивичне болести и нема симптоме шарке иако има заражене пожегаче у околини. Има једну велику ману, доста рано цвета, у окружењу прва од свих шљива. Цвет и заметнути плодови екстремно осетљиви на позне пролећне мразеве. Доброг квалитета плода, на сушној години зна да подбаци пошто касно сазрева. Код мене само два пута добро родила на 740 мнм, 2018. и 2021. год. За планинску климу мислим да се није добро показала, можда у виноградарској зони или на теренима где нема позних пролећних мразева. Почео сам да прекалемљавам рамене гране са другом сортом, генерално нисам задовољан. Топтејст ми је млад, није још ушао у цветање и родност.
 
Verovatno se vec ima dovoljno iskustva da se moze pouzdano dati ocena kakve su sorte Top. taste i Yo yo .
Mislim 2021 da je ovde pisano da je Top taste nikakvog ukusa, posle nisam nasao konentare. Da li je to definitivna ocena Top taste.
TopTaste je kvaliteta do pozegace, ne znam ko je blatio po toj sorti - bice da su mu podvalili neku drugu sortu.
 
Nazad
Vrh