Šljiva

Хвала Вам, обим, пречник, полупречник... ) Хвала и на лаконском и дипл. одговору, надала сам се конкретнијем). Срдачан поздрав
 
Zene se uvek hvataju za obim, ali to nije isto sto i precnik :haha: Koje kolicine sljive su u pitanju (moze odgovor i na pp).

Recimo otkup koji je tebi najblizi, je u Selevcu. To ti nije daleko... Ako treba kontakt broj poslacu ti na pp. Isto tako imas otkup u Topolskom kraju, to ti je vec dalje, za to nemam kontakt ali mogu da nabavim...
 
Hvala oktopod,zvao sam,ali je covek 1000% ubedjen da ne postoji sorta sljive koja sazreva u ovom trenutku,i nece da otkupljuje. Kaze da je sljiva jos uvek zelena,a ja danas i eventualno sutra zavrsavam berbu,tako mi fino rece covek da sam ja lud i da berem zelenu sljivu. Hteo sam da mu odnesem da pogleda samo,ili da dodje u vocnjak,ali ne zeli...

Koja je to sorta što sada zri? Koje sorte imaš?
Čačanska rana zri u prvoj dekadi meseca? Rutgešteter? Kalofornijska plava sredinom meseca?
Čačanska lepotica zri krajem jula?
 
2da10k0.jpg
Ne znam koja je sorta,ovo je slika od pre deset dana,kad sam poceo da berem,ove je tad vetar srusio,krupna je precnika od 4cm do 6 cm,lici mi i na Rutgešteter i na Kalofornijsku plavu. Postavicu kasnije nove slike.Sad je skroz sve sazrela,ceo vocnjak,pa idem da oberem,bice za rakiju,ako nista drugo.

- - - - - - - - - -
evo danasnjih slika...
av2y9w.jpg
2urmdz8.jpg
dze0le.jpg
nei801.jpg
 
Хвала на најпластицнијој илустрацији! Хвала и на добронамерним али ипак малко сексистичким коментарима. Као да сам ја једина поменула обим, преч. бполупР. Елем, ми смо данас завршили са Чачанком Раном, младо воће је још увек имало цврстину али неколико стабала у старом је презрело. Човека су вратили зато што му је шљива зрела. Имали смо баш изузетан квалитет али не неку посебну количину и цена је 30% од прошлогодишње. Брине ме Лепотица која се скроз плави, а никаквог квалитета није
 
Nema na cemu koleginice salimo se malo:cvetic:


@Simbad, poslao sam ti broj na pp...


Kod mene Lepotica takodje losijeg kvliteta nego prethodnih godina. Ono sto ovu godinu izdvaja od prethodnih je neujednaceno sazrevanje, razlikuje se od stabla do stabla...

Ima ih od ovakvih:

124bvv4.jpg


Do ovakvih:

29kt8ht.jpg
 
I kod mene je isti slucaj, potpuno. Spolja je tako plava, a unutrasnji redovi skroz zeleni. Prosle god. je bila jednostavna prodaja, bila je i kolicina i kvalitet i cena, o.g. nista od toga, jos i grad, povrh svega moj otac ide na odmor. Prosle god. su dolazili kupci kod nas i otkup je savrseno radio posao. Praticu, valjda ce neko napisati kad pocinje i cenu
 
Isto je i kod nas lepotica,neku možeš da pojedeš u slast,a sa istog drveta naiđeš na neku kiselu na rod rodjeni da namigneš.

starija stabla su toliko ponela da se uveliko lome grane,a zeleni plodovi na njima.
 
Nazad
Vrh