Šljiva

Slažem se da ostane dovoljno, mada ne kao kod stenleja, ja sam probao u proteklih 3 do 4 godine sve što mi je palo na pamet, i na kraju sam se predao, to joj je sortna karakteristika, i mi tu ne možemo ništa. prednost je što su plodovi uvek zadovoljavajuće krupnoće, što je prednost kod konzuma, a promotehnika je kod ove sorte nezaobilazna u prve 3 do 4 godine, posle rod učini svoje.
 
25917d4c19e5beead116ba308389cdda.jpg

Jel zna neko sta je ovo po krajevima lista,javlja mi se u redu gde se malo duze od ostalih redova zadrzava voda ako uopste ima veze s tim...i prosle godine je bilo tako,javlja se uglavnom na starijim listovima..
 
Хвала најлепше). Наше су данас отишле у Удовицама на 60 динара, нуде 55 и 50.

Jel to druga klasa?


@pixixi

Lici kao da se na ivici zadrzao neki preparat.

Imam slican problem. Kod mene komsija na susednoj parceli, prskao kukuruz po vetrovitom vremenu i ceo red mladih Sljiva do njegove njive ima ozegotine od herbicida... Pitao sam zastitare sta da radim rekli mi da isprskam prehranom preko lista...
 
Meni taj red gde se pojavljuje nema dodir sa herbicidima,s obe strane reda su mi sljive na kojima nema ovih pojava,mislio sam da moze biti od viska vode u tom redu gde se zadrzava malo duze ili nedostatka nekog mikroelementa...
 
Нико није поменуо класу?! Цена је код откупљивача коме смо и претходних година давали. Има мало оштећења од града, неупадљиво. Прошле године је плаћана дупло више.
 
Da li neko ima saznanja o Grosse Feliciji i kakva su iskustva?
Dobio sam preporuku za sadnju 3.6x3 ostra rezidba do nivoa stajaceg stava pa koliko moze makazama da se dohvati. Znaci do tog nivoa da se drzi konstantno. Inace, dosta njih je krste kao modifikovani stenlej, krupnija je i stize posle stenleja, zadnja u rodu.
 
Нико није поменуо класу?! Цена је код откупљивача коме смо и претходних година давали. Има мало оштећења од града, неупадљиво. Прошле године је плаћана дупло више.
Mozes li da napises adresu tog otkupljivaca. U Vinci,Zaklopaci i Ritopeku jos uvek odlazu otkup,svaki dan mi kazu dodji sutra,a sljiva propada...
 
Potrebna mi je pomoc. Sta im se desava. Sljive sam "nasledio" pa ne znam ni sta ni kako je odrzavano.
viewer.php
[/URL] [/IMG]
 
Mogu, naravno, ali bojim se da Vam nece koristiti, ne otkupljuju sljivu. Tati su uzeli jer je bio izuzetan kvalitet, tako da nisu odoleli ali po zalosnoj ceni. Niko nije kupovao sljivu! Samo dodjete do Udovica i otkupljivaci su pored puta ili blizu kvantasa.
 
Danas mo je doslo da zenu oteram u, da izvinete, u pm! Pozove me za 500+kg sljiva, velim joj 80 din, ona mi spusti slusalicu uz reci ,,ali to je sljiva, a da, jos da joj se doveze iz Sd u Veliku Mostanicu! Pozovem je ja, ljubazna, najljubaznija i kazem,, verovatno se prekinula veza, kaze ona pa nude mi na 40, htela zenska jos jeftinije!!! Smucila mi se, bila sam fina i pozelela joj prijatan dan i mozda neku uspesnu saradnju. Sljiva je bas lepa, merila sam obim je 9,1o,11, 12. Sutra planiramo branje, ostalo jos malo kome da je damo, gde su ti vasi otkupljivaci? Covek je obecao da ce uzeti ali...cena je bzv, a i u novonastaloj situaciji bez Rusa smo u probl.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh