Šljiva

код кога из Гроцке.? колико коштају те вучне увозне?
 
О коме се ради из Заклопаче? Дај неки линк, или име човека, одмах ћу ти рећи све о њему.
 
Axа, он... Па догађа се... :D Само без кеша унапред и нема грешке. Имао сам ја разних сарадњи са њим и нисам никада имао неких проблема.
 
Moje sljive su takodje u drugoj vegetaciji pitao sam coveka iz pssa i kaze ne treba nista protiv monilije
 
Gde god sam gledao imali su chorus 50,nigde nije bilo 75.Da li treba povecati koncentraciju posto je ovaj slabiji?
 
Kod mene još nisu u belim balonima, biće za par dana, a gde cvetaju po ovoj kiši, u pravu si, moraće žestoka zaštita protiv monilije, možda i dva puta, ali ko bude mogao da uđe u voćnjake. Tu dolazi do punog izražaja zatravnjivanje međurednog prostora i traktor sa prednjom vučom.
 
Za prskanje je bolje ako je sredina zatravljena, ali za to je uslov navodnjavanje znate onu staru "ko po šljivama kosi taj rakiju prosi"
 
ups zaboravih mozda najbolju i najinteresantniju za nas vec sam pisao o njoj , rakijska sorta mozda jedini dostojan naslednik pozegace. Pogledajte samo kolki je procenat secera i sve ce samo kasti


toptaste.jpg


pored nje zanimljve po meni su i top gigant plus i topend plus

p.s. zahvaljivanje za post ne kao poruka vec samo udarite dugme namenjeno za to zbog preglednosti forunma

Kolika je cena te sadnice šljive?
 
Molba za pomoć
Kod Stragara između Kragujevca i Topole imam mladi voćnjak star 2-3 godine sa oko 150 šljiva (uglavnom čačanska rana, malo lepotice i malo stenleja) i oko 50 jabuka, krušaka, kajsija... Krune još nisu formirane, pa bih molio ak-o znate nekog agronoma sa ovog područja koji bi formirao voće.
Unapred hvala.
 
Pitanje je da li bi dobio kalem grancice? Ili kupiti celu sadnicu, pa odseci koren u krajnjem slucaju? :osmeh:
Imam prijatelja preko mozda pokusam nesto uraditi preko njih, mada ne znam gde bih sadio vise, jednio da prekalemim ove moje...
 
Da vas pitam kako biste vi orezivali vocnjak sa slika. Izvinjavam se zbog loseg kvaliteta istih ali nisam ja slikao tj nisam vocnjak ni video uzivo. Star je izmedju 10 i 15 godina, ima oko 130tak stabala sljive na 4m x 4m proreda. Ne zna se tacno ni koja je sorta. Ispalo je da se prodaje i ja i burazer resili da on to kupi za mene. E sad dolazilo je par strucnjaka tj ljudi koji se bave sljivom po malo. Jedni zastipaju glediste radikalnog orezivanja a drugi vele da to i nije resenje za nase domace sorte i vocnjak u poodmaklim goinama.
Unapred zahvaljujem na vasim sugestijama
Posto sam iz Vrbe znam lika iz Zaklopace o kom pricate. Nismo nesto saradjivali ali ne bi trebalo da je los lik. Najbolja je politika pare za robu na licu mesta i svako na svoju stranu.

eq70jk.jpg

t65qpf.jpg

2iifldz.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh