Šljiva

Lepi su vam sljivici, svaka cast. Vasovac i mene intereresuje cime si radio medjurednu obradu?
 
одгрнуо сам земљу тањирачом, бацио ђубре и у понедељак иде загртање
 
@rosuljac gde ima sadnice "top" za 5 eura?
ukoliko nekom trebaju sadnice top hit i top end mogu da ga uputim cena je 1,5 eura, formirana sadnica. u srbiji...sezona jesen 2014..sadnice nisu moje .za sve ostalo dogovorite se sa covekom koji kalemi. kalem grancice je skinuo kod mene. tel na pp.
 
Mislim da sam nalazio tu cenu kad ono beah pre god dve postavljao karakteristike svih top sorti na forumu, mislim da smo se ja i ti tad culi bas za grancice ( a sigurno jesmo za kajsiju koju nisam mogo nikako da nadjem a ti je naso i imas je) i sadnice top sortimenta al na kraju ne uspeh da ih dobijem, bese tom sto kalemi daleko da mi posalje i evo do danas mesto ih ceka :) nije problem u placanju ako je to isti decko od tad
 
Karakteristike imas ranije u temi prelistaj nema sanse pa da pisem, a uzivo moras da sacekas da ti krcinac isprica mada i on ima mlad zasad
 
Овако изгледа када се загрне,још подривач кроз средину и то је то.
fotografija0399.jpg
fotografija0398.jpg
 
nije isti kalemar ;-) zamenio sam ga jer mi je sorte pomesao , za ovog novog nadam se da potraje malo duze. ja za sebe kalemim tri sorte i sve ostalo sto meni ne treba on uzme kalem grancice... jesenas sam dobio sadnice vec formirane sa granama i jedva sam ga ubedio da i ove godine tako radi ... zali se da niko nece da mu uzme takve sadnice osim mene i da je nezgodno za transport, uzeo sam lepoticu sa formiranim granama duzine najmanje 1m isto to radi sa kajsijom i vec ove godine su cvetale... rosuljac dugujem ti kalem grancice ;-)
 
Predpostavio sam da je zec a i neki ljudi su mi rekli to isto ali sam hteo cisto da vidim i vase misljenje, srna u mom kraju nema pa je sigurno zec! Nisam ih zastitio jer sam mislio da nece on da dira sljive sto je kolko sad vidim veoma glupo razmisljanje! Mislio sam ima toliko polje na raspolaganju a on ce bas moje sljive da dira, uostalom ovi ljudi sto stavljaju zastitu ne rade to zato sto lepo izgleda i sto im je dosadno nego sto to necemu sluzi! 50-60 komada mi je izgrickao! Na nekim sljivama tu gde je grickao sam video da je pocela i smola da se pojavljuje i bas sam se zabrinuo! Plasim se da nece da se osuse mozda ili da se ne razbole! Sta da im radim sad, kakva je vasa preporuka?
 
@joksa87
Ja sam mlade šljive mazao svinjskom masti u koju sam umešao riblje brašno.To mi je preporučio komšija koji je tako zaštitio svoje kajsije.
Za sada nemam problema.
 
Ja imam kod trogodisnje novosadske rodne nekoliko komada, lepo razgranane prosle godine zdrave jake tek sad na prolece posusile se neke do kalem mesta na stenleju neke do dna a krenula dzanarika. Apopleksija mozda je slucajno se javila kod ns rodne kalemljene preko posrednika , dok kod kalemljenja direktno nemam gubitaka. Pocinjem da sumljam u efikasnost kalemljenja preko posrednika a u vezi sa apopleksijom.
p.s. hvala Krcinac sledece prolece sigurno ovo prolece sam kalemio oko 100 komada na sljivu kao posrednik , poslao mi grancice isto nas jedan forumas.
 
moze mala pomoc,isekao sam i povadio sljive stare preko 50 god i neke samonikle pored jer je bio zapusten vocnjak,da li bi valjalo spremiti zemlju i kako do jeseni za novi zasad?
 
Nazad
Vrh