Šljiva

pa nestigne da se uhvati trulez :) a jos bolje resenje je da napunite obicne kese pvc zemljom i vezete kanapom za tregere... to sam video na TV u nekoj emisiji, covek je to uradio na 5-6 hektara... tako nesto. niti se useca niti ima rizik od truleza
 
Mislim da sam I ja gledao tu emisiju, koliko se secam to je bila plantaza tresanja i covek je vezivao nekim kanapom a kese su na zemlji.I ja mislim kad bi visile u vazduhu vetar bi polomio grane.
 
Vidim da si grane povijao kanapom koji si vezivao za deblo, reci mi koji je to kanap i da li se urezuje u deblo? Ti si verovatno povijao grane još tokom sezone, ja imam ramene od trešanja sađenih prošlu jesen pa se bojim pošto su debele i jake da će previše zatezati kanap i da će se on urezati u koru...
Sad cu skidati kanap tako da nece imati kada da se ureze u koru.
 
I mene brine ta priča o vetru a grane vezane kanapima....kad debil nisam stavio kočeve, lepo bi vezao sadnicu da je vetar ne čupa a imao bih sad i za šta da vežem kanap, za kolac.
 
Ја користим притке и исјечену стару одјећу за везивање. Пошто ми је одјеће нестао волио бих да купим нешто што је згодно за везивати. Оно са врећицама ми није нешто лијепо, а хоће и пси да их попарају.
 
Možda bi bile dobre elastične gurtne? Imaju širinu da se ne urezuju, elastične su pa može sve malo i da "radi" usled vetra...

To je ovo, koliko može da košta metar okvirno?

IMG_806.jpg
 
Ne znam koliko su,nesto slicno sam vidjao u prodavnicama koje prodaju opremu za tapetare.Koriste ih i za roletne.
 
Ja sam prosle godine koristio one veze plasticne sa stovarista gradjevinskog materjala.... sa nima se vezuju palete crepa...blokova.... sirine su oko 2cm imaju duzinu....a na stovaristima su dzabe jer ih oni bacaju....:)
Sad razmisljam nesto o pojasevima za vezivanje od auta, oni bi bili idealni........ samo treba ih naci negde na auto otpadu....
Inace sljiva se kod mene sprema za cvetanje....

- - - - - - - - - -

Uuuuuuuu sad procitah... vi pricate o povijanju grana.... ja sam trake koristio da uvezem krunu da se grane ne lome od roda.... pardon,videh oktopodovu sliku i odmah me asociralo na ovo sto sam ja radio....
 
Ajde napraviste nauku. Koristi se kanap iz poljoapoteke ali ne onaj beli nego roze. A cackalice i povijaci mozete koristiti maksimalno do kraja maj posle bude kasno
 
За повијање грана сам користио куке које сам на лицу места правио од ал. жице мисим је предност у односу на све остало јер после одређеног времена лако се пребаце на друге гране које треба савијати
 
Treba mi mala pomoc.Sljive su mi u drugoj vegetaciji,poceli su lisni pupoljci da se otvaraju polako.Covek iz Galenike mi kaze daq treba da prskam kubikom protiv monilije iako nema cvetnih pupoljaka.Ja mislim da netreba zato sto monilija ulazi preko ziga tucka.E sad da li treba ili ne,ako moze neko iskusniji da prokomentarise.Drugo pitanje je kada prskati mankogalom protiv plamenjace,sada kada su lisni pupoljci poceli da se otvaraju ili da sacekam da se razviju listici pa onda.Cvetnih pupoljaka nema.
 
Ако нема цвета нема ни монилије,а за манкогал ти је још рано
 
Лепо одрађен посао,сам ми се чини да су ти шљиве остале много високо:sta:
 
И ја сам направио зимус једну -носећу, мислим да сам и поставио слике на форуму
 
Ja sam narucio od ovih iz Grocke sto uvoze da jednu vucenu uzmem za pocetak kasnije kada posadim jos 1,5h sljiva i 1h kajsija uzecu i samohodnu jer je velika pomoc kako u rezanju tako i u branju.
 
Nazad
Vrh