Šljiva

Kada je najpametnije da bacim stajnjak u sljive posadjene jesenas,kada opadne list ili da cekam prolece pre kretanja vegetacije?
 
Bolje na jesen, da ga mraz razbije, zemlja upije..najbolje je i da ga plitko zaoreš.
 
najlakse se povijaju grane kesama ja sam ih povijao vec u prvoj godini jer su te ramene grane izrasle po 1m i vise
wxFiyNX.jpg
DatfBxj.jpg
QVMB797.jpg
 
Galiano jel si svaku granu povijao ili samo po neku?Vidi se na slikama da nisi svaku bocnu granu?inace ja sam povijao tako da su grane skoro vodoravne
 
Odlična fora sa kesama!!

@Strahinja
20 litara ti je možda i mnogo, neće da škodi naravno ali mislim da je i 5 do 10 litara dovoljno. Pošto je velika vrućina, najbolje bi bilo da prvo okopaš tako što malo skloniš zemlje i napraviš čanče, zaliješ, pa zagrneš zemlju nazad kad završiš sa zalivanjem svih tj kad nema više bare, tako zemlja neće da ispuca i neće voda da isparava od vrućine.
 
Piroćanac, možda si trebao da saćekaš prvu godinu pa onda da izvršiš povijanje ne samo jedne grane,(" kao da si iz Pirota pa si štedeo na kese"). Ne znam kako ćeš na jesen da ih formiraš.Inače cenim tvoj trud i ideju. Za povijanje grana nikada nije kasno i to je specifično za svako stablo. Samo stablo ti kaže šta treba obuzdati.
 
Imam oko sto stabala šljiva, procenjjujem da će biti prinos ove godine oko 1,5t. Video sam da je otkupna cena oko 10din po kg. Da li neko ima neki savet oko prodaje? S obzirom da kada uračunam obrezivanje i sve ostalo ispada da sam u velikom minusu.
 
Hvala Oktopod druze,nalio sam ih veceras ,oko pola kofe sam na jednu sadnicu...A sledeceg puta cu to odraditi kao sto si mi reko,jeste malo veci posao ali nije problem,morace jos 2x sigurno do kraja leta da ih zalijem,jer od kise nema nista!
 
@galliano

Kazi mi kako ti Sljiva podnosi ovo kamenito zemljiste?

Imam jednu takvu njivu sve sto posejem na njoj obavezno izgori od suse.
 
Poslednja izmena od urednika:
Madžarka je polako krenula da zri, danas sam potkupljao. Rodila je bogato a ja sam je ispratio sa đubrivom i svim što je trebalo pa mi je valjda vratila.::000::
Hteo sam da pitam da li sam korektno odradio povijanje na lepotici, urađen je 1 red ima još 7 pa da znam da li da nastavljam?
 
Upravo sam se vratio iz sljivika,zalio sam svako stablo sa po 15l vode(posadjene jesenas),listovi lepi tamno zeleni.Da li im uopste znaci nesto to zalivanje koje sam odradio ili sam se dzabe mucio?Zalivao sam kada je sunce vec zaslo.
 
Da li neko zna koja je ovo sorta, sad je plod po boji i veličini sličan Stenliju, samo što je ovaj sa slike malo sužen ka peteljci.

Plod
aohe.jpg


zne1.jpg


yac3.jpg


j7ci.jpg


List
h2xl.jpg
 
Povijanje grane sljive improvizirano sa debelom zicom. Snimano danas. Planiram krosnu vretenasti zbun. Volio bih cuti vase sugestije.

 
Nazad
Vrh