Šljiva

Antrakol nije za kosticavo voce ali to nemora da znaci,nisam ga probao ali posto je bayer verujem da je vrhunski dobar preparat.Fungicida imas jako dosta,pogledaj na sajtovima Bayer,Galenika,Magan i drugih preparate i samo ce ti se reci:osmeh:

Ja sam sasvim slucajno prskao Funomilom,dobio sam ga za neki zaboravljeni i otpisani dug,sad treba da dobijem takodje za neko prelamanje Dimetoat EC Zorkin-farmakom,nije los prosao mu je rok trajanja pre 10 godina ali sve je to lepo prelepljeno novom etiketom sa novim datumom:osmeh:Strasno sta se sve radi ali sta je tu je.
 
pa taj dimetoat ec,ja isto sto i dimetogal koji sam ja kupio... 100ml,je 140dim,cujem da je dobar... mada meni nije resio problem sa biljnom vasi na jabuci...-odnosno resio je ali sad ih opet ima(imaju 9zivota kao macke) inace zanimljivo je da su se odjednom pojavile bubamare na povrcu-nisam ih vidjao par godina... kad bi presle na vocnjak...:)
Vidim da nije antrakol za kostunjavo.. ali njega mi preporucio covek u poljo apoteci,zastitar... saradjujemo vec duze... valjda me nebi zeznuo..
 
Ma kakav Dimetogal to je tesko s*anje od insekticida. Duplom dozom Dimetogala oprskam voce sutra dan odem da proverim nije ubio nista, Sljive pune gusenica,nekih zutih bubamara zelenih skakavaca,paukova itd. koji su preziveli prskanje. Sto se tice Dimetogala vise ga ne kupujem uopste.

Pre neki dan sam prskao sa Nurelle D, proizvodi Agriphar Belgija, uvoznik Agromarket.
Posle jednog tretmana ovim insekticidom nije preziveo ni jedan jedini insekt.
 
Probajte sa Wizzaard aktivna materija acetamiprid 20%.Ubacise u vodu sa sve kesicom(vodotopiva) i udri valjda ce da pobije gamad koje je sve vise i sve neke nove koje ranije nisam ni cuo za njih.Ja sa tim prskam tresnje i brat breske za sad deluje lepo,sto ne potamani odmah crkne za koji dan kad sisa sokove iz lista.
 
Nurelle D je zaista odlican insekticid.U sebi ima dve aktivne materije (cipermetrin i hlorpirifos),koje su razlicitog mehanizma delovanja i tako nadopunjuju jedna druga,a ujedno male sanse ostavljaju stetocini da prezivi ili eventualno stekne rezistentnost.Inace antracol moze u kosticavom ali imate bolje varijante od njega.A ako hocete malo bolji zeleni efekat na vocu odradite prskanje sa bayerovim fungicidom ZATO.Namena mu je i u kosticavom i u jabucastom vocu.Kod kosticavog se primenjuje protiv monilije ploda do dve nedelje pred berbu.Radio sam prosle godine njime i zaista daje tamnije zelenu boju liscu i pojacava njegovu masu,ato mu je ipak sporedno dejstvo.
 
Dobar je ZATO preparat(ne ostavlja tragove na plodu)pa ga kod mene koriste dosta njih(ne brinu za karencu)cena 1200 din za 300 litara vode.
 
E jako smo mi radnici kad po ovakvom danu sedimo pored kompjuera :osmeh:
Juce jedva stigoh da pokosim jedan deo voca,a prskati se nije moglo.I sinoc kisa,i nocas,i jutros...I spakujem se jutros u 8h i vratim u grad.Ne mogu vam opisati koliko sam se iznervirao.Slusam ja one nesposobnjakovice na vremenskoj prognozi koji ujutru nisu u stanju da pogode kakvo ce vreme biti za taj dan.I eto,od jutros sunce,a ja sedim kuci.Naravno,voce nije poprskano a idealan je trenutak za to.Na zalost moram cekati sledeci vikend.
Inace,ima vashi,dok na skvrcenim listovima nema nista.
 
Ceo dan se mlatim sa košenjem i zaboravih da slikam a primetio sam na madžarkama da se list uvija (neću da kažem kovrdža, hehe) i dobija zeleno-žute nijanse slične kao kod šarke ali to je samo poneki list na periferiji drveta i primetio sam na unutrašnjoj strani lista da ima nekih jajašca. Šta to može biti?:sta: Nadam se da nije šarka u paketu sa nekim larvama pre svega...
 
Ја сам неки дан извадио једну садницу ане шпет добила је шарку. Посадићу крушку на њено мјесто. Занимљиво је да двије године старије кајсије нису добиле шарку. Вјероватно јер ваши ријетко нападају кајсију.
 
E pa ja sam danas uhvatio malo lepog vremena da isprskam "Metodom" a juce sam prskao "Actara+Slavol".Ne mogu da udjem traktorom da obradim medjured posto svaki dan pada kisa,ali uspeo sam da uhvatim jedan lep dan pa sam frezirao u redu.Evo i malo slika,ako mogu iskusniji da prokomentarisu kako izgledaju vocke,sadjene su jesenas.Na zadnje tri slike vidi se i crvenaranka,koju mi je poslao Gvozden i ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem.Ranka kao da je u zadnjih nedelju dana pocela intenzivno da se razgranava.I jos jedno zapazanje,na pola vocnjaka raste trava a na drugoj polovini vrlo slabo,a parcela nije obradjivana ni prskana tri godine.Molim oktopoda da malo okrene slike posto su ovde naopako a originalne su u normalnom polozaju.










 
Poslednja izmena od urednika:
uzunce, taj list što se uvija se uvija zbog insekata koji su položili ta jaja, mogu biti vaške a može biti i crveni voćni pauk, od njega oće list skroz da se zatvori a unutra nađeš paučinu i pauka kasnije, oće i da se sasuši tj da menja boju kao što i sam kažeš...

ssasa, lepo ti napreduju sadnice, odlučio si se za oblik krošnje vaza verovatno, jer vidim da si poskidao sve dole a ostavio ove grane gore, trebao bi u tom slučaju da ostaviš samo 3 ili 4 i da ih poviješ malo na dole, da ne rastu ovako u vis, a uskoro bi mogao da planiraš i njihovo prekraćivanje, da se sad već razgranaju, a ne da čekaš proleće. Prekraćuje se na 30, 40 cm i to će ti biti glavne ramene grane kasnije. Sve ovo kažem pod pretpostavkom da ćeš vazu kao uzgojni oblik, ne vidim šta bi drugo mogao sa ovim što imaš.

Slike ne mogu da okrenem, takve si ih postavio na sajt za slike.
 
Sredio sam ti slike...

Pa u junu se to radi, znači već bi mogao sada, imaju dobru dužinu, ali nemoj sad baš koja je pregurala 30 cm i recimo 31 cm je dugčka da je capneš za 1 cm, nego kad narastu recimo preko pola metra, onda možeš, jer onda se i lepo nagojila u dnu.
 
Evo i slika
Uvijenost lista:
attachment.php

attachment.php

Promena boje:
attachment.php


attachment.php

Sljivik,uopsteno:
attachment.php

http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=5078&d=1370219952
 
Za gubara ja sam kod mene na mladim sljivama isprskao Actara 25 WG i to je ubilo sve gubare. Posle tri nedelje ima jos po koji ali zanemarljivo. Ove slike velikih sljiva bez lista po meni zanemarene. Treba sada spasavati stabla ako nije kasno.
 
E jako smo mi radnici kad po ovakvom danu sedimo pored kompjuera :osmeh:
Juce jedva stigoh da pokosim jedan deo voca,a prskati se nije moglo.I sinoc kisa,i nocas,i jutros...I spakujem se jutros u 8h i vratim u grad.Ne mogu vam opisati koliko sam se iznervirao.Slusam ja one nesposobnjakovice na vremenskoj prognozi koji ujutru nisu u stanju da pogode kakvo ce vreme biti za taj dan.I eto,od jutros sunce,a ja sedim kuci.Naravno,voce nije poprskano a idealan je trenutak za to.Na zalost moram cekati sledeci vikend.
Inace,ima vashi,dok na skvrcenim listovima nema nista.
Druže, svi mi imamo sličnu muku. Ovih dana prskanje gotovo nemoguće, međutim ja pratim ovu prognozu (imaš pregled iz sata u sat) i do sada me nije ni jednom prevarila. Juče je prognoza za G. Milanovac bila 6-9 h vedro, 9-12 oblačno bez kiše, 12-15 moguća kiša, 15-19 vedro, 19-20 oblačno bez kiše i posle 20 h moguća kiša, i ja lepo odem u 8 ujutru poprskam šljivu, a u 15 i krušku. Kiša pala negde oko 21,30 h. Da sam gledao u oblake sigurno ne bih prskao. Evo linka : http://www.weather2umbrella.com/
 
Nazad
Vrh