Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mityoo je napisao(la):
Još u decembru sam napravio ugovor, a i 8x16x24 je već zaoran!
Pa i kod mene je zaoran 8x16x24 ali u ponedeljak idem da pravim ugovor.jos razmisljam koliko da stavim repe.
 
I kod mene zaorano 8-16-24 ali jos nisam odlucio koliko cu tacno sejati jer ako nastavi ovako vreme bojimse da setve nece biti pre aprila :cao:
 
ja mislim da je ovo zadnji talas loseg vremena.a za setvu se ja nesekiram.sve ce to biti donekle na vreme,ali mislim da ove godine sa sejanjem mogu da zeznu stvar.zato ce mo morati sejace da pratimo u stopu.jer ako je poseju malo plice nece da valja.
 
Mislim da ove godine nece biti potrebna duboka setva zato sto je bilo puno padavina u odnosu na proslu kad ih skoro nije ni bilo (mislim na zimsku vlagu) :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Mislim da ove godine nece biti potrebna duboka setva zato sto je bilo puno padavina u odnosu na proslu kad ih skoro nije ni bilo (mislim na zimsku vlagu) :ppozdrav:
po mom misljenju tu gresis.neznam kako ce te vi ali ja idem na dublju setvu.
 
zike je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Mislim da ove godine nece biti potrebna duboka setva zato sto je bilo puno padavina u odnosu na proslu kad ih skoro nije ni bilo (mislim na zimsku vlagu) :ppozdrav:
po mom misljenju tu gresis.neznam kako ce te vi ali ja idem na dublju setvu.
a sta smatrate dubljom, sta plicom setvom?

moje misljenje je da dubina zavisi on nacina, i konacnog izgleda pripreme zemljista, nesme da se vadi puno vlaga, sto manje prohoda ili ako se rade dva prohoda onda jako mali vremenski interval medju njima...
vetar jako brzo isusuje zemljiste, potrebna je neka normalna setva, nesto izmedju, na 3 ili 3,5 cm, ne dublje.
sem toga da se zna, Gazetu nikako nemojte jako duboko sejati!!! ima sporiju klijavost, i manju vrednost klice, pa sporije nice, pa dok se dovuce van kore biljka se isforsira, i od toga nema leba... :ppozdrav:
 
Da budem iskren kada ima vlage seju repu 2-3cm a po meni je to plitko ja ispod 4cm necu ici plice bolje da ona 2-3 dana kasnije izadje nego da se posle vatam za glavu.ako je posejem plice ona klija i ako zasusi sta ce mo onda.a to mi se je jednom desilo posto sam poslusao ovog sto je sejao.kao ima dosta vlage netreba dublje sejati,kod posle toga zasusilo i dobio sam redju repu,pa nejednako nicanje.i od tada je sejem dublje.
 
pa neznam tu nema pravila ja nju opicim na 4cm pa kako mi bude ako nebude dobro bicu sam sebi kriv pa ce mi biti lakse :haha:
 
A ja moju posejem kako uspem, i ako lepo nikne, znači da sam pogodio kako treba!
 
ljudi jel stize seme? kakvi su pariteti? cuo sam da zabljani nisu ni izasli sa paritetima za seme.
 
zcurcic je napisao(la):
ljudi jel stize seme? kakvi su pariteti? cuo sam da zabljani nisu ni izasli sa paritetima za seme.
Iskreno neznam koji su pariteti.ali pitacu ovih dana.
 
Pitanje za ove mmoje sremce iz okoline St pazove: s kim ćete sejati repu i da li znate cenu?

Ćale bio pre neki dan kod mitrovića i napravio ugovor na 14 kj a cena 3 din...
 
Najbolje sejati sam u svojoj reziji ko moze mislim da ce ove godine biti posejano manje repe nego prosle. :cao:
 
Ja cu sa Mitrovicem a za cenu iskreno neznam ali ako bude 3 din bice dobro.
 
mica967 je napisao(la):
Najbolje sejati sam u svojoj reziji ko moze mislim da ce ove godine biti posejano manje repe nego prosle. :cao:
Pa to jeste najbolje ali ka se nema ::novac::
Licno mislim da ce i ove godine biti dosta repe.mozda gresim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh