Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja još nisam počeo setvu repe , planiram za 4 - 5 dana neka se ugreje zemlja :cool: . Oko 3 . aprila najavljuju mraz pa ne bih voleo da mi izmrzne repa kao jedne godine. Seme je skupo !
 
mi sutra sejemo. njive su spremne. lara plus force 1,5 bice sutra u zemlji.
sto se tice pripreme, isli smo samo sa jednim prohodom. jedna parcela je idealno pripremljena, dok nam je druga malo neravnija. videcemo kako ce se situacija odvijati posle setve.
Post je spojen: [time]1269183793[/time]
_________________________________________________
izgleda da su se ratari ovih dana bacili na posao, pa nema ni diskusije na forumu.
setva na 14 kj je obavljena danas. razmak u redu 16,5 cm, seme je u vlaznom sloju. ako padne mala kisa sutra to bi bilo idealno.
 
juce poceli danas i sutra zavrsavamo.
sijali smo soleu,markus i tajfun.
evo koja slicica.
1pe3k5.jpg

1z4epgx.jpg

5agyld.jpg
 
Moze li neko da mi pomogne?!
Ko proizvodi sortu secerne repe RITA?
Da li je domaca, ili strana sorta?
I koliko ha moze da se poseje sa jednom setvenom jedinicom?

Ako neko zna, odgovor bi mi mnogo znacio :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1269450556[/time]
_________________________________________________
Da dopunim, ta repa je sejana 2003 godine, pa mozda je sada nema u ponudi, ali ako se neko seca :bravo:
 
mislim da je u pitanju kws, i to proizvodi zz rit sid. ne znam da li je imaju u ponudi. zasto te ta sorta zanima?
za jedan hektar ti treba oko 1,25 sj ako ti je razmak u redu oko 16 cm.
 
zcurcic je napisao(la):
mislim da je u pitanju kws, i to proizvodi zz rit sid. ne znam da li je imaju u ponudi. zasto te ta sorta zanima?
za jedan hektar ti treba oko 1,25 sj ako ti je razmak u redu oko 16 cm.
zz rit kukujevci.... :haha: tu se vrsi dorada, ali je zadruga registrovana na Sid...
 
Posejano 60 kj repe još je ostalo 20 kj , Baš je dobrodošla ova kiša za repu :kisa: jer vetar je duvao 3 dana i oduvao vlagu.
 
Kakva kiša? Ja sam sad stigao sa njive, ovde nije bilo više od 3 kapi po kvadratnom metru!
 
Kod mene pada od 5 sati, al sreća nije jaka da ne zapljesaka, samo da sutra negrane sunce...inače u sredu posejali 14 kj.
 
kod nas od 4 sata pada... :haha: mi smo oko 80 i koje jutro u zemlju stavili, jos malo manje od pola, i milina..... ::novac:: ::novac::


:haha:
 
Da i ja sam gledao ono što smo posejali u utorak ima klicu pola santimetara , valjda neće da bude mraza .

Završili smo danas setvu repe :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh