Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pšenice ima manje nego lane.... a i cena kukuruza nije baš neka.... suncokret je isto loše plaćao lane.... bojim se da će severni deo vojvodine biti pun repe! Zato je TE-TO senta smanjila cenu repe..... Cena za 2010 je 2.5din/kg+0.1din+0.1din!
 
U onom ugovoru koji imam kod kuće piše 3 din i stoji klauzula da će cena rasti ako evro ode preko 105 dinara... tj. da će se onda cena štelovati naspram evra...

a što se tiče repe, ja sam čuo da ima već ugovoreno 64000 ha...
 
Shale je napisao(la):
U onom ugovoru koji imam kod kuće piše 3 din i stoji klauzula da će cena rasti ako evro ode preko 105 dinara... tj. da će se onda cena štelovati naspram evra...

a što se tiče repe, ja sam čuo da ima već ugovoreno 64000 ha...
Koja šećerana?
 
Ako ovako nastavi da pada sneg i bude lose vreme bice jako malo repe.
 
mityoo je napisao(la):
Shale je napisao(la):
U onom ugovoru koji imam kod kuće piše 3 din i stoji klauzula da će cena rasti ako evro ode preko 105 dinara... tj. da će se onda cena štelovati naspram evra...

a što se tiče repe, ja sam čuo da ima već ugovoreno 64000 ha...
Koja šećerana?

on pravi ugovor sa pećincima tj. sa kostićem...inače što se tiče mitrovića, imao je ponudu os žablja za 2,7 din, ali nije teo s njima, pa je zaključio sa koletom...

a za ugovorenu količinu to je za sve šećerane zajedno, tj ukupno površina...
 
Danas sam kontaktirao dr. sa NS instituta i savet je da ne žurim, pa pre ponedeljka ne planiram.
Urea, priprema za vikend ili...i to od ponedeljka...videćemo.
Neka malo :cool:
 
juce smo rasturili ureu i danas pripremili jednu parcelu. malo je vlaznije, ali mislim da se nema sta cekati. u subotu spremamo drugu i ako bog da u nedelju sejemo. ispraticemo jos prognozu ovih dana, menja se iz sata u sat. cas ima malo vise kise, cas manje.
 
Ja sutra pripremam, nema cekanja, odmah u dva prohoda, i to je to, seme prekosutra ce u zemlju. bar mislim :ppozdrav:
 
juce presli jednom danas drugi put sutra ako bog da start. ako ne sutra onda prekosutra sigurno.
ovo su snimci od juce.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PKG43n1T7Ms[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aEfwdvSmUdg[/youtube]
 
Neco
dobro vam ide, koliko dnevno uradite?

ja sam danas uradio 11kj, ali dva puta, drzim se pravila kad zapocnem njivu i zavrsim ju, da neisusuje se, jer ako dodjem sutra osta ja bez vlage, a to mi nije cilj...

posto nisam u jesen zavukao brazdu, onda sad teram u dva puta a nemam velike njive, tako da krenem sa jednog kraja, pa dok dodjem do sledeceg mogu ispocetka, taman da malo osusi, da se nelepi po tockovima... i onda samo brzina cini cuda...

uradio bih 10 ha ali sam isao jos neke orase pocupati sa traktorom...
 
prakljuce smo spicili 35kj za posle podne jednom presli.bilo malo mokro da odma idemo drugi put.ja sam juce sam isto od podne 26kj jednom al sam otpo kad sam dosa kuci samo krevet.danas smo zavrsili spremanje i poceli sijati al nas nesto masina zajebavala spado nam lanac od dapozitora pa zaglavio i iskrivio osovinu :zli:sutra ujutru mali remont pa na teren ako bude islo kako treba bice koja fotka.
 
Ja sam doneo seme iz šećerane, i spremam se za setvu, a vidim jutros dve sejalice već rade u ataru!
 
danas je kod mene pocela setva, tata uradio 11 kj, imao je neki kvar na hidraulici 82-jke, pa je to isao resiti, i onda je nastavio...
a u medjuvremenu ja pripremam... :haha:
da je rus samo za nijansu udobniji... gde bi mi kraj bio... :cao:

veceras idem na :ppozdrav: pa ujutru nastavak setve...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh