Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako je izgledao deo parcele, pre nedelju dana. sada na tim mestima ima trule repe, uvratina i jos dve depresije na njivi.
2vtw0ed.jpg

14cb4p5.jpg
 
nije strasno. kakvih ima sirom srbije, ovo je super.
inace oni ludaci iz poreske procenjuju tu parcelu na 63 hiljade evra i zele da platimo preko 1000 evra prenos apsolutnih prava. naravno niko se nije ni udostojio da izadje na teren. njihova prica je to je cenej, cena kj je 9.000 evra. podneli smo dve zalbe, malo su samo umanjili posle prve, na drugu ni ne odgovaraju. cekaju da prodju ovi problemi sa poplavama.
 
Koliki je potencijal rodnosti šećerne repe ?? Za sad kod mene izgleda fenomenalno . Ako ovako nastavi biće ::novac:: ::novac:: .
 
i ako rodi, naci ce oni nacina da nas udare po dzepu, tako da dok pare nebudu u ruci, nevredi racunati... :zli:
 
Sad samo još sunca fali da nabije digestiju, pa krajem septembra da počnemo vađenje!
 
Moji su neki dan prskali drugi put... mestimično je moglo naći po koju tufnicu, ali nije ništa opasno, a išao sam kombinacijom Bravo+Cercohem, i piše u uputstvu da se tretira po pojavi prvih simptoma....
 
juce sam bio dvateseti put na repi sa traktorom od nicanja
prvi put sam je sejao i smucilo mi se ::vadjenje_repe::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh