Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zasada mi izgleda dobro a rezultate cemo da vidimo na jesen
posejao sam 5 hektara a dogodine mislim 15 ako se ne razocaram na jesen
 
Kod mene u ataru nikad vise repe. Cak su i neke velike gazde sa puno zemlje, koji su godinama sejali kukuruz i psenicu, ove godine PRVI put probali repu. Kolicina repe ce biti zastrasujuca, i pored toga sto je dosta propalo od podzemnih voda!
 
primetio sam,to je samo do odzaka sto ides dalje prema N.S. sve je vise soje posejano
 
mi smo u petak oprskali 3 put preventivno od cerkospore, i to preparatom Rias u količini od 0,5 l po hektaru...
 
mi nismo uradili drugi tretman. sutra ako se bude moglo u njivu, posle one kisurine u petak. bio sam na produzenom vikendu, ko zna u kakvom je stanju repa.
 
Goran IHC je napisao(la):
zasada mi izgleda dobro a rezultate cemo da vidimo na jesen
posejao sam 5 hektara a dogodine mislim 15 ako se ne razocaram na jesen

Razočaraćeš se, pre ili kasnije...
 
kod nas je bilo dosta. samo jedno prskanje do juce sigurno je jedan od razloga. inace sa haube lade karavan, stanje useva je odlicno, tek kada se proseta parcelom vidi se prava situacija. za tri nedelje cu znati otprilike cemu da se nadam, jer cu tada doneti prve uzorke na institut.
 
nsnidza je napisao(la):
Jel se pojavila kod vas cerkospora, bogme kod nas jeste i to koliko mi se cini u vecoj meri i pored puno prskanja. :sta:
Pojavila se na pojedinim mestima iako je treci tretman zavrsen pre nedelju dana,danas sam pricao sa jednim uglednijim "reperom" u selu i on se zalio isto
 
Kažu da će ovde kampanja vađenja šećerne repe početi već posle 25. avgusta.
Da li će tako biti - videćemo.
 
Nažalost, i ja sve imam takav osećaj...
Inače ovde sam po ataru video repe koje je cerkospora skoro skroz "ošišala".
 
I ja sam danas obilazio malo i ima parcele repe gde nema ni jednog zdravog lista užasno izgeda. Na moju repu nema ni jedne fleke :D
 
I moja je zasad zdrava... a ima u ataru i parcele gde nema zdravog lišća....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh