Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dr.Gruja je napisao(la):
Je li neko poceo prskanje protiv cerkospore :sta: :ppozdrav:
obilazio sam malo teren u utorak u okolini zrenjanina, nekoliko proizvodjaca je preventivno oprskalo repu. nasa preporuka je da sacekate da prodju ove najavljene padavine za iducu nedelju, jer za sada nema ostecenja na listu od cerkospore.
mi kuci se jos nismo spremili, kupicemo hemiju iduce nedelje najverovatnije. prskacemo kada uocimo prve simptome, do sada nismo omanuli.
 
ćale sinoć oprskao našu, kaže da je bilo po neka tačkica. prskanje urađeno sa sphere 0,25 l po ha...
 
milan zr je napisao(la):
Pozdrav svima!
Evo tek sad se uključujem na forum i drago mi je da postoji i jedan paorski forum.Inače ja sam sirovinski referent srednjeg i južnog banata u šećerani TE-TO Senta.
Pozdrav i tebi , znao si gde prvo da se predstavis u temi SECERNA REPA i to ja za pohvalu......... :ppozdrav: :ppozdrav: :D :bravo: ::svaka cast:: :cao:
 
sirak je dobio svoje. ove nedelje cemo pratiti situaciju sa cerkosporom i delovati ako bude neophodno. icemo sa spherom 0.3 l/ha, kao i prosle godine.
287dvlv.jpg
 
Lepo napreduje repa :D Sutra ću da donesem kući neku prosečnu repu ali po mojoj proceni sigurno ima oko 0,5 kilograma .
 
Juče opskao protiv bolesti sa Duet-om 0,6 lit/ha.
Repa za sada u jako dobrom stanju, ali što reče jedan čovek ovde, najsen će se videti koliko je dobra.
 
Jel se pojavila negde Cerkospora?
Pretpostavljam da su se uslovi za pojavljivanje već stvorili....
 
Danas sam merio jednu prosečnu repu 460 gr ( bez glave i repića ) :D . Sejano je na 45 cm i 15 cm u redove , sklop mogu da kažed do 95 % e sad ima još više od dva meseca da raste o posle ::vadjenje_repe:: Valjda neće da smisle nešto ovi tajkuni :udri: :udri: kao sa žitom :zli:
 
Nisam zabeležio :udri: :udri: Ali vidim da je plavo seme mislim da je strano .
Post je spojen: [time]1278612783[/time]
_________________________________________________
Danas čupkao malo travu iz repe .... Da li i kod vas ima truleža korena repe ?? Kod mene gde je malo podvodno sve je istrunula :zli:
 
Meni fala bogu bar repa nije podvodna.... A i prskanje je uspelo, nema šta da se "čupka"
 
:bravo: :bravo: :bravo: Kakva je situacija u vojvodini na nižim terenima ? Kod mene repe trune neverovatnom brzinom :udri: :udri:
 
bio sam danas na njivi, gde lezi voda, ali nisam vadio repu. samo je pozutela na mestima gde se voda duze zadrzava. ima pojedinacno istrunulih biljaka, ali to je zbog suviska vode. sutra krecemo sa tretmanom protiv cerkospore na jednoj njivi. na ovoj sa vodom, jos nismo odlucili, sta i kako cemo.
 
šandor je napisao(la):
Danas završavam prskanje repe protiv cerkospore , prvi put , preventivno.

Imam još 2 - 3 dana da čistim repu od korova i posle toga ide drugo prskanje protiv cerkospore .( Preventivno kao i prvi put ) . I u planu je oko 3. avgusta treći put da poprskam .......


24. juna 1. put
13. jula 2. put
3. avgusta 3. put
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Curcicu jeli to prvo ili drugo prskanje protiv cerkospore :sta: :sta: :ppozdrav:
prvo prskanje protiv cerkospore uradjeno danas, sferom, samo na jednoj parceli. druga parcela delimicno pod vodom, videcemo sutra popodne da li se povukla voda.
ne radimo preventivno, uglavnom cekamo da uocimo prve simptome, pa tek onda prskamo. nije nam problem prskanje, jer obradjujemo samo 27 jutara, pa mozemo uglavnom sve da stignemo na vreme. normalno je da veci proizvodjaci repe i oni koji rade vise zemlje, krenu ranije sa prskanjem, kako ne bi zakasnili na odredjenim povrsinama.
topla preporuka svima koji imaju ns sortiment i nemaju puno posla u letnjem periodu da ipak sacekaju prve simptome i tako ustede novac, ako je moguce jednim tretmanom manje protiv cerkospore. prosle godine smo prosli samo sa dva tretiranja protiv cerkospore, videcemo kakva ce biti godina do kraja.
 
obisao danas njivu koja je imala deo povrsine pod vodom. smrdi trula repa. voda se povukla, ali ima jos blata. u subotu ujutro cemo odraditi prvi tretman protiv cerkospore, prihranu ureom i borom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh