Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo kako kod nas izgleda repa
2j2ysko.jpg
 
zcurcic je napisao(la):
jedna nezvanicna informacija, ukoliko je istinita onda je porazavajuca za nas male proizvodjace. matijevic ugovorio sa sunokom isporuku repe po 40 evra/t, jus kvalitet.
Pa to ispada da kazemo ako se evro do jeseni stabilizuje ili vrati na 99-100 da je kilogram 4 dinara,mislim neznam nisam proizvodjac repe ali znam da dosad nije prelazila 4 din/kg u zadnjih 4-5 godina.Ispravite me ako gresim..... :cao:
 
Ova repa je imala strahovit led od sat vremena za djurdjev dan sad u nedelju i po drugi put za jos zescim ledom.Ceo potes je unisten.Na temi za kukuruz ima slika i kako izgleda kukuruz. :kisa:
Post je spojen: [time]1274870275[/time]
_________________________________________________
Inace oba puta je bila pred zatvaranje i onda padne led i sve odnese.Ovo je jedna od boljih repa sto je ostala
Post je spojen: [time]1274902881[/time]
_________________________________________________
Shale je napisao(la):
@Mindjar
Od kad je ova slika?
Pa danas oko podneva
 
IMT-550 je napisao(la):
zcurcic je napisao(la):
jedna nezvanicna informacija, ukoliko je istinita onda je porazavajuca za nas male proizvodjace. matijevic ugovorio sa sunokom isporuku repe po 40 evra/t, jus kvalitet.
Pa to ispada da kazemo ako se evro do jeseni stabilizuje ili vrati na 99-100 da je kilogram 4 dinara,mislim neznam nisam proizvodjac repe ali znam da dosad nije prelazila 4 din/kg u zadnjih 4-5 godina.Ispravite me ako gresim..... :cao:
mityoo je napisao(la):
Ni 3 nije prelazila....
Pa to mu onda dodje kao dobra a ne "porazavajuca" stvar...... :cao:
 
problem je sto su secerane ugovarale sa proizvodjacima cenu od 2,7 din/kg, sto mu dodje oko 25 evra/t. razlika od 15 evra je porazavajuca za nas male proizvodjace. zato cemo probati ove godine da izvezemo repu u "lijepu nasu".
 
zcurcic je napisao(la):
problem je sto su secerane ugovarale sa proizvodjacima cenu od 2,7 din/kg, sto mu dodje oko 25 evra/t. razlika od 15 evra je porazavajuca za nas male proizvodjace. zato cemo probati ove godine da izvezemo repu u "lijepu nasu".
Zelim vam srecu , vama "malim proizvodjacima" i da je prodate po najmanje istoj ceni kao prosle godina ako ne i vecoj i da izvezete sto vise repe preko,da nase sladorane ili tvornice secera vide kako je ostati bez kooperanata,za ::novac:: od ::vadjenje_repe:: i da zaradite sto vise ::novac:: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Tako je "ramularija" bi trebalo da je u pitanju,spasava je jedino lepo vreme ovih par dana su bili kao lek a sad opet kisni i vlazni dani.Videcemo kako ce se situacija razvijati,inace repa je sorte kws Ivana a porast je kao na onim slikama od proizvodjaca iz kisaca ako uspem danas na njivu da obidjem stavicu sliku, obecao sam ali ovih lepih dana smo intenzivno spartali kukuruz i prskali soju na srecu juce do 21.30h zavrsio prskanje sevale munje sa svih strana jutros se probudim kad ono sve mokro.
 
kod nas na njivi problem. ima jedna oaza osusene repe. kada se izvadi cela biljka, koren je suzen pri vrhu i pocinje da truli. ne znam sta je, sutra nosim na posao, pa cemo videti sta dalje. slikacu sutra.
Post je spojen: [time]1275286717[/time]
_________________________________________________
u pitanju je erwinia, bakterioza. prodire u biljku preko ostecenih delova biljaka nastalih usled napada insekata, ostecenja od grada i drugih mehanickih ostecenja. javlja se u uslovima navodnjavanja, narocito pri visim temperaturama, ovi dani su bili idelani. simptomi se uocavaju tek kada se bolest jace razvije.
slike
na prvoj se vidi propadanje korena i svenulost lisca, na drugoj poprecni presek korena i sirenje ostecenja kako bolest napreduje.
k2097a.jpg

2csihpk.jpg
 
E pokvario mi se fotoaparat :udri: inače repa sklopio redove i ima koren oko 3 cm gornji deo.
 
repe koje sam spartao ranije najverovatnije cu morati ponovo stose kaze na silu jer se sredinom pojavila sitna trava i za tu svrku danas u rumi kupljeni siroki raonici od 37 cm ali mislim da cu morati malo da ih skratim dali je neko radio slicno i koliko da ostavim sirinu raonika tj. srednje motike :ppozdrav:
 
Mica967
Pa komsija imas spartac u selu koji je namesten tako vec 4-5g i ti to jos nisi primetio :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh