Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas slikano u kisacu.
2h38m1f.jpg
 
nije ogledna parcela. danas smo obisli kisacki atar i ima takvih nekoliko parcela. ovi kisacani nisu normalni, takve njive, takva repa. proizvodjac se preziva djurovka, repa je posejana oko 20. aprila, prosto neverovatno. sramota me bila da slikam svoju njivu i da stavljam na forum.
 
kakva ispala. hvala na ispravci. inace mislim da su ti kisacani zasluzili da konacno dobiju seme na nivou svetskih kompanija. za sledecu godinu spremamo jos novotarija, bar sto se tice ns semena secerne repe. bice tu jos dodatnih hormona i svega sto treba za kvalitetnu piletu i prvu fazu razvoja secerne repe.
 
pripremio parcelu bez greske. puna agrotehnika, setva na vreme, pravo seme i nema zime. ovo je savrsenstvo, apetiti su im porasli i nadaju se prinosu od preko 8 vagona. videcemo sta ce biti do kraja.
parcela ima raznih, razlikuje se od proizvodjaca do proizvodjaca.
inace, oni pleve svoje njive, u kisacu jos uvek mozete naci radnike koji ce vam kvalitetno okopati i opleviti usev. njiva je frisko ospartana, pa sve jos vise dolazi do izrazaja. ovo se moralo videti uzivo. nismo bili danas na njivi sa proizvodjacem. dr cacic je provezao nas mlade saradnike kroz kisacki atar, da obidjemo reon gde se tradicionalno seje ns secerna repa.
 
bez obzira kakva je agrotehnika ovaj usev je jako dobar...

ima i na ovom forumu ljudi koji su uradili punu agrotehniku, pa nemaju ovakvu repu, mislim ovako veliku....

moja je sejana 24, pa je ko pola ove...

al svaka čast ovom domaćinu... :cao:
 
ono je prosto neverovatno. mislio sam da je moja repa dobra, ali u poredjenju sa onom ::lose::, plus sada ima i ostecenja od hemije. bilo bi dobro da malo pljusne i na ceneju.
 
Posledice jučerašnjeg leda...
23hko5f.jpg


Voda između redova je tek danas popodne počela da se povlači.
qstb9j.jpg
 
Jeste, rekoh.
Međutim, đubrivo za zaoravanje za repu sam uzeo još pre nego što je bilo one prošlogodišnje pljačke u kampanji.
Posle više nije bilo mogućnosti da se menja, pa moram da odradim i ove godine.
 
Za repu svake godine slusam njih nekoliko kako nikad vise nece sejati repu, a na kraju ipak poseju. Budimo iskreni na repi je najveca zarada od svih ratarskih kultura.
 
Kada se, uz sadašnju cenu repe, svi troškovi obračunaju, zarada nije baš mnogo veća.
Tu nisam računao krađu na vagi i % šećera.
 
Ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, nego su se laboranti zabunili u premeravanju procenta šećera... :haha:
Ali, zanimljivo, baš na štetu poljoprivrednika. ::lose::
Tako reče Popović direktor šećerane u Pećincima. :sta: :udri:

Ja sam juče treći put prskao kombinacijom Betanal+Safari.
Špartanje iduće nedelje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh