Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
rile je napisao(la):
I ja sam se iznenadio, nikla je za 10 dana. Nikad do sada nije nikla pre 14 dana.
ja cu sutra u obilazak... a niko jos nema zakacenu prskalicu koliko sam ja video kod nas... ali nekazem, sve je moguce
 
trenutna racunica kod mene kuci je 500 evra po ha jedna parcela i 340 evra po ha druga parcela. razlika je podrivanje, prohod gruberom, malo vise npk hraniva pri osnovnom djubrenju i zatvaranje brazde u jesen.
 
jutros tata obisao ono sto je prvi dan posejano, i ima je 20% napolju, ali evo kanas naisao oblak, i oprao nas dobro, nema straha od pipe...

sad svi u stanje pripravnosti, pocinje trka sa pipom... :haha:
 
lara lepo nice, danas je 10. dan. za vikend ce biti sve napolju. opasnost od pokorice je prosla, sada samo da ne bude kasnog mraza. kod nas problema sa pipom nije bilo nijednom od kako sejemo repu.
 
ja vec 5 dana vodim borbu sa pipom.cak sam i kanale kopa oni izvlace stvar.
la645.jpg

i5bpd0.jpg
 
Neco reci mi cime kopas taj kanal, daj neku sliku iz daljeg da ga vidim, i masinu koja to radi, verovali ili ne to nisam video jos, ali cuo sam price...
 
snimio sam i stavio na you tube al neznam kako da prebacim na forum.
@mico 967
nema neke velike stete bar se nadam jos cemo viditi.
Post je spojen: [time]1270458637[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KkIlIPSsifs[/youtube]
Post je spojen: [time]1270491164[/time]
_________________________________________________
evo snaso sam se
 
kod mene nema pipe, al ima pokorice... valjda će joj pomoći ova kišica što je padala sinoć i danas, da izađe,jer joj treba još 2-3 milimetra da izađe na površinu....
 
bio sam juce na njivi, mogu se naci biljcice koje teraju prvi par pravih listova, retke, ali ih ima.
 
Posejali smo 47 jutara repe,bili juce na njivi pocele je da nice..Pipu nismo nasli...Sada jos kada je ova kisa zalije ima da iznikne samo tako... :sreca:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh