Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako prekopcavas crtalo? Nije valda da svaki put izlazis iz traktora?
 
ovaj hidraulicni marker mi se svidja posto nemoras da dizes rucno vec samo na dugme ali me interesuje dali je dvosmerni ili jednosmerni hidraulicni cilindar i ko ga je pravio?
 
Tako nesto sam i ja razmisljao da pravim! Kod mene je mehanicka poluga pa treba stalno da se pruzam nazad kroz prozor da prekopcavam!
 
Pozajmio sam od šogora on je napravio, ali za sledeću godinu ću i ja da napravim. Nije ništa komplikovano cilindar je jednosmerni a kad popustiš komandu u traktor (kao kad spuštaš npr prikolicu) onda te dve opruge (što se vidi na slici) vrate klip :
 
Momentalno nemam sliku .Kod mene na sejalicu sam postavio pneumatski klip, dvosmerni . Mozda sutra uslikam. Isto sam uradio i na zitnu sejalicu.
 
ljudi sto se patite sa tim stvarima ja vec 5 godina sejem sa oba pustena markira.stavite ih na lanac,malo zategnete da ne idu duboko i samo sibaj i ne misli!
 
vlada77 je napisao(la):
ljudi sto se patite sa tim stvarima ja vec 5 godina sejem sa oba pustena markira.stavite ih na lanac,malo zategnete da ne idu duboko i samo sibaj i ne misli!
I ja sejem sa oba spuštena markira ali samo što ide na 70 cm a repu i soju sejem na 45 cm i ako bi spustio markir zatrpao bi redove :cao:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238267134[/time]_________________________________________________
Danas sam završio setvu repe sad da dobije neku kišicu :kisa: i eto ga napolje za dve nedelje
 
repa se seje na 50 cm,traktor je rasiren na dva metra,pa ti markir opet dodje tacno izmedju dva posejana reda!a posto je tu vec prosao tocak od traktora i sejalice,znaci malo je ugazeno,markir samo grebucka.probaj pa ces se uveriti!
 
Ja je valjam obavezno! Bolje je za spartanje! A gledam da ne vozim istim redovima u kojima sam vozio sejanje, pa redovi budu jednacije ugazeni!
 
Onda idemo u isti posao! I ja cu popodne da valjam! Prepodne imam posla u gradu pa ce tast dotle da zavrsi setvu, i onda poslepodne u akciju!
 
Završio setvu repe i pomalo je, u par navrata, paduckala kišica.
Znači, ništa od valjanja.
 
Ma vise vredi ova kisa od valjanja! Ni ja nisam stigao da povaljam! E sad vec mozda necu ni valjati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh