Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam odmah za masinom valjao,vec se tolko isusilo zemljiste od onih silnih vetrova da se dizala prasina iza masine...
 
Danas sam gledao repu koja je posejana 28. marta i ima klicu od 1,5 cm po meni za 5-7 dana će da izađe
 
Isto i kod mene Sandore! To samo dokazuje da je temperatura zemljista odgovarajuca za setvu ostalih kultura! Dok zavrsimo soju mozemo komotno i kukuruz sejati!
 
ja sam danas prskao repu,invazija pipe!repa je sejana 14 marta pa nadalje.bice ove godine problema sa pipom,narednih dana javljaju visoke temperature!
 
Obišao sam danas repe što je posejano 27. i 28. marta i počela je da niče ali bogami ima i kukuruzne pipe i repine pipe :udri: :udri: Ali još nije opasno će da vidimo dalje šta će da bude
 
Sutra prskanje protiv pipe Lebajcidom, jer narednih dana najavljuju visoke temperature.
Čuo sam da je oko Mitrovice pipa već napravila štetu, te se neke parcele moraju presejavati
 
Sutra, ako stane vetar i ne bude kiše, prvo prskanje sa Betanalom sa 1/3 doze.
Repa mala a korovi krenuli ko ludi. Nema više čekanja inače ::pomoc:;.
 
Kod mene je slicno ali izdrzace jos 2-3 dana... Nevide se redovi! Tast povaljao repu posle sejanja a za valjkom vukao branu pa se nevide strafte! :udri: :sta: :udri:
 
Danas oprskao repu sa 1,5 lit/ha Betanal Qatro.
Korovi svih vrsta nikli, repa ima i u kotiledonu, i sa dva, i sa četiri lista.
Drugu njivu išao sa 30g/ha Savana+2lit/ha Sinbetan+1,8dcl/ha Boss+ Trend 1dcl na 100 lit vode.
 
branko je napisao(la):
Danas oprskao repu sa 1,5 lit/ha Betanal Qatro.
Korovi svih vrsta nikli, repa ima i u kotiledonu, i sa dva, i sa četiri lista.
Ja sam pretprosle godine prskao sa istim repu koja je bila u 2 lista i imao sam problema da je repa bila jako dugo stajala a bilo je i stete u usevu( 20% repe se osusilo)Zato za prvi prolaz koristim Betanal AM11new a tek kad repa ima najmanje 4 lista onda koristim Quatro ili kombinacije vise od 2 sredstva(fenmedifam,desmedifam,etofumesat,metamitron,hloridazon)
 
Prošle godine sam išao sa 1,4 lit/ha Betanal Expert + 30 g/ha Savana, i nije bilo ni najmanje problema.
Betanal Qatro je to isto.
 
vlada77 je napisao(la):
da li je neko probao valjati vec izniklu repu i kako je prosao? :sta:
Lane je kod nas bila pokorica pa pre prvog spartanja pojedini paori su povaljali vec tako naraslu repu,mene je otac nagovarao ali ja sam mislio da cu samo stetu da napravim,medutim pokazalo se kao dobar posao jer su imali bolje uslove za spartanje,nije se lomila pokorica,znaci nije se ostecivala repa i na kraju posle malo vremena njihova repa je imala bolji porast.Tako da u takvim slucajevima se isplati...
 
Ovde je katastrofa sa repom.
Masovno presejavanje.
Neki idu sa sejalicom i usejavaju repu gde je jako loša, ili gde se suši, ili je pipa smazala.
A pipe ima strava.

Živo me interesuje kolika će cena repe biti najesen.
 
Evo naše šećerane a sutra ću da slikam i šećernu repu :D
23w5kpx.jpg
 
Jesi potpisao ugovor? Kako onda neznas kolika ce biti cena? Nemislis valda da ce dati vise nego sto su obecali? Kod nas zasad repa dosta solidno izgleda.... Nadam se da nece biti problema sa njom!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh