Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na koji razmak sejete pilirano seme? Kod mene se seje na 18cm.
 
Ja sejem na 16 cm onda nisu tako velike glave pa ne "strce" iz reda i digestija je veca!
Inace doneo sam "Original i "Girafe"
 
2008 kako su vam cepali digestiju i sa kojim hibridima?Meni secerana zabalj odredila 16,11% za Sofarizo uz prinos preko 80t po hektaru.
 
Nešto mi miriše da ove godine neče da bude dobra zarada na repu jer u mom kraju su 100 % povećali površine
 
Izgleda da je uvek tako-nema sanse da u dve uzastopne godine uzmes dobre pare na istu kulturu!
Kad nesto dobro prodje-svi to seju, i na kraju samo fabrika trlja ruke-boze moj velika ponuda :zli: :nono:
 
branko je napisao(la):
šandor je napisao(la):
ŠTA ? Već ste počeli sa setvom repe ? Nije hladna zemlja ? A i sneg dolazi :udri:

Pa uvek ima takvih koji se istrčavaju.
Nikada nisam sejao repu pre 25.marta...
Ja sam 2005. posejao repu oko 15 marta ta repa je nikla oko 5 aprila i došao mraz od -5 stepeni pa mi repa izmrzla, sreća u nesreći da je šećerana priznala i dala drugo seme bezplatno ze presejavanje repe. I od tad ne smem da žurim.
 
Isto se meni desilo i to iste godine.
Smrzla je čak i ona što samo što nije bila nikla.
 
ovo je dobar primer za one koje zakasne sa vadjenjem secerne repe na vreme,ovako se repa vadi po extremnim uslovima...nadam se da se ovo nama nece dogodit :nono:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=OQmU1KowwKA[/youtube]
 
Vala u kampanji 2007 je bilo blizu toga.
Samo mi nije jasno kakva je to zemlja kada su na Fendtu gume čiste?
 
mora da je to neka zemlja sa dosta peska i zato i tolko traktori propadaju i nelepi se za tockove :sta: ali posle takvog mucenja zemlje treba to i uzorati :udri: :zli:...neznam ove godine se puno ljudi sprema za setvu secerne repe pa ako ce secerane zajebavati sa digestijom a cena ce biti mala a povrsine pod repom velike a nedaj boze jos kisna jesen i zima moze se desiti da repa u ataru ostane sve do februara kao i 2007 a onda cemo je mozda i mi po ovakvim uslovima vaditi.... ::lose:: ali videcemo... :udri:
 
Doneo i seme repe : Strube Viktor i od KWS-a Severina, Teodora i Jasmina. Kakvi su hibridi? :bravo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh