Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu prikazali jos malo duze snimak,taman sam pomislio da ce tog fenda sa prikolicom da proguta zemlja kolko je tonuo.Zalosno koji su to seljaci sto vade repu po takvim uslovima,ja bi to ostavio tako,sledecih par godina tamo ni trava nece rasti...
 
@Šandore

Viktor sam sejao, prosečno dobar. Mislim ne izdvaja se nečim posebnim...

Ovde kod mene danas posejano jako mnogo repe. Radilo 7-8 sejalica, od kojih su tri 12-redne.
 
Sreda je 25. mart. Kao što rekoh, pre tog datuma više ne sejem repu, pa makar bio i poslednji u selu.
Danas sam spremio zemlju za setvu, ugar, ma milina raditi. :D
 
Šta misliš Branko ako posejemo oko 25. marta i ostane ovoko hladnjikavo kad će da nikne repa ?
 
šandor je napisao(la):
Šta misliš Branko ako posejemo oko 25. marta i ostane ovoko hladnjikavo kad će da nikne repa ?

Pa, trebaće joj sigurno malo više vremena i mučiće se, to je sigurno. Ima i dobra strana toga, a to je da pipa neće raditi.
Ako se sećaš, mislim da je to bilo 2005. godine, isto je bio hladan april, repa je sporo nicala, ali od pipe ni traga.
A ako ogreje, vlage ima dovoljno, eto repe čas posla napolje.

Sve u svemu, nije kasno ni 1. aprila posejati repu.

Samo jednu stvar znam, a to je da ako se desi da moram iz nekog razloga presejavati repu krajem aprila, ili u maju, bolje da posejem kukuruz. Nikada nisam dobro prošao sa presejavanom repom.
 
Ja sam planirao da sejem oko 15.03. ali sam zaostao sa poslom u banatu sa setvom jecma pa cu repu poceti tek u utorak ili sredu ako vreme dozvoli!
 
Priprema,

img2256.jpg

setva!

img2262.jpg
 
Svaka čast :D .Meni je još u garaži :spavam:


_________________________________________________Post je spojen: [time]1237825569[/time]_________________________________________________
Na koju dubinu si posejao repu? Nije mnogo praškasta zemlja? Ako dobije plusak ili kišu će da se stvori pokorica .
 
neznam tacno za dubunu jer nisam ja sejo nego traktorista sto seje svake godine. kopao sam da vidim dali je seme u vlaznome i cini mi se ok. jeste malo praskasto ali ako se stvori pokorica, spasavacu je valjanjem. vise me brine sto je jos zemlja dosta hladna ali nisam hteo da cekam jer ce posle biti guzva kad stric pocne sa setvom svoje repe. inace sejacica nije moja.
 
mladen je napisao(la):
kase kaka ti je to sukuradja u pripremi
OLT kembriđ valjak sa dva reda S opruga i pozadi dupli rotopi + oni krugovi što se vuku iza žitne sejacice(neznam kako se zove). Za repu uradi fentastično, napravi tvrdi setveni sloj pa sejačica ne propada i ne napravi kanale.
 
case ih je napisao(la):
mladen je napisao(la):
kase kaka ti je to sukuradja u pripremi
OLT kembriđ valjak sa dva reda S opruga i pozadi dupli rotopi + oni krugovi što se vuku iza žitne sejacice(neznam kako se zove). Za repu uradi fentastično, napravi tvrdi setveni sloj pa sejačica ne propada i ne napravi kanale.
to se kod nas zove brana ti krugovi :D
 
@Case ih

Jel' možeš postaviti još koju sliku tog setvospremača, ili germinatora, šta li je već?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh