Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde daju vise od 2,7 din/kg?
Secerana Senta daje 2,7 din/kg JUS kvaliteta repe + 0.1 din/kg za prinos>40t/ha + 40%semena bezplatno! Cene inputa obracunava u eurima i to papreno a cenu repe u dinarima! Pa ako skoci euro najebasmo mi a ne fabrika! :udri: :udri: ::lose:: ::lose::
 
Mi ugovaramo kod Zabaljske secerane,dali takvu ponudu.Podrazumeva se sa 16% digestije.Nemam stampac da ti ubacim ponudu sa papira znaci ovako:

35-40t/ha=2% stimulacija na osnovnu cenu 2,70 sa 16% dig.
40-45=4%
45-50=6%
50-55=8%
.......
80 i vise 20%
 
Ta stimulacija po prinosu mi malo nije jasna. Recimo posejes 12ha, a prijavis 10ha. Kad izvadis svu repusa svih 12ha, podelis sa 10 i imas prinos veci za 20%. ::namigivanje::
 
Žabaljska šećerana se prošle godine pokazala kao jako korektna, barem ovde kod mene...
 
Prosle godine su sve secerane bile"korektne" zbog manjka repe a i zbog izvoza repe u hrvatsku! A ovaj pad cena primarnih poljoprivrednih proizvoda im dolazi kao narucen da pokazu i onaj drugi obraz! Secerana u Senti je izjavila da nece da saradjuje sa velikim proizvodjacima(citaj zadruge i kombinati) jer ih ovi "ucenjuju" za otkupnu cenu! :sta:
 
S druge strane, kolko sam ja cuo, skoro svim seceranama fali ugovorenih povrsina. Tako da sumnjam da ce nekog odbiti, a to sto oni kazu da ih neko "ucenjuje" znaci da oni zeli jednostrano da namecu svoje uslove, e pa nece moci!
 
Tu se hoce reci da,Ti kao proizvodjac moras da predas toj "secerani u kojoj si ugovorio"sto vecu kolicinu repe,jer ako budes svrljao malo tamo malo vamo ko recimo izvoz u Hrvatsku,imaces manju kolicinu i ustvari automatski ti je manje isplativo?
 
Eto vidis Case i ja sam to isto tako shvatio i to mi se nije svidelo, zato sam i stavio taj smajli na kraj posta! :cao:
 
Nešto sam ćuo da će država dati 200 € po hektaru posejane repe,mada ja sumnjam u to.
 
Ma ne mora ništa, samo da repa rodi k'o prošle godine i da isplata bude veća samo za onoliko koliko je poras'o evro.
 
U ponedeljak treba da idemo po seme pa cemo videti sta ima u ponudi... Moj favorit od pretprosle godine je Ivona
 
Ne znam tačno, još nismo ni ugovore napravili.
Prošle godine sam imao Ivonu i KWS Chiara.
Chiara ima veliku lisnu masu, odlično je podnela sušni period, dala prosečan rod od 7 vagona/ha.
Ivona je imala manju lisnu masu prosečan rod od 6,5 vagona/ha, ali zato digestiju 16,7%. :D
 
Sofarizo i protekta
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236597255[/time]_________________________________________________
Ja cuo da nema nista od tih premija ko lane 4000 hilj.din. po ha. pride!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh