Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i kod nas je problem sa repom,napada je pipa,danas smo je opet prskali! ::lose::
 
U utorak treci put i sredu cetvrti danas gledam naso sam dva velika al bolesna sve sam ih utamanio,a bio sam zaspao za prvi maj utanjili se redovi majmun jedan sam ja,tamo gde nikad nije bila repa tolko ih je bilo pomislih taj lebajcid je ko sampon...
 
U mom ataru se jako malo seje repa pa nema pipe uopste, radim repu od 1999 i do sad nisam nijednom prsko protiv pipe. Ove godine je bilo malo kukuruzne pipe ali nista strasno :D
 
Ma Mićo, da ti samo vidiš kako pipa "utanji" redove repe kada navali.

@Case ih

Blago tebi.
 
Repa danas :
66awrt.jpg

33adr88.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1241894492[/time]_________________________________________________
24djw3q.jpg

Pre zatvaranje redova prskam sa folijarnom đubrivom starter i BMo
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241895648[/time]_________________________________________________
Ova repa nije moja ali još je nekakva:
2lix5yt.jpg


Ali ova .... tu se vidi jedan red :
20kpz81.jpg
 
Juce bio u obilasku
1052009-001.jpg

mora podhitno da se sparta
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242048118[/time]_________________________________________________
1052009-002.jpg

i ova nije losa ::namigivanje::
 
Evo mojih repa.
Prve dve slike su parcele gde sam prošlog leta đubrio mešanim stajnjakom (goveđi i pileći).


Na ovoj je predusev bio kukuruz, ali mi se repa nimalo ne sviđa.

A ovde je predusev takođe bio kukuruz, ali dođe mi da zaplačem kada obilazim tu parcelu.


Mada, s' obzirom da je od setve repe palo jedva desetak litara kiše, utisak i nije baš jako loš.
I da naglasim, svuda je zaorano po 400 NPK+100 AN-a.
Očigledno da suša ipak čini svoje.
Sutra sledi frezovanje.
 
Bas freza? Sa rotirajucim motikama? :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242577697[/time]_________________________________________________
Stavi slike! To jos nisam video!
 
Te freze su kod nas prije par godina neki počeli ponovno koristiti. A ako se nevaram ima netko u srbiji ko ih proizvodi.
 
E, na žalost ništa od slika freze, jer su iz zadruge Agroprom poslali špartač.
Evo nekoliko slika mašinerije u radu.
Početak:


U radu:

Repa izgleda solidno, s' obzirom na sušu.

Završeno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh