Čestitke za ponove.

Ljudi išao sam autom ovim putem, za mene jeste breg.
I ne sporim da vi radite po mnogo većem usponu i kosini. Kod mene je baš ravno, pa opet spremim traktor kada ide na dva mala uspona.
A imao prilike pre tri godine da sam hteo na maloj neravnini da iz druge predjem u prvu i tako savladam tu dolinu. I nije mogao da izvuče tako, štore 502 sa dve prikolice oko 12 tona kukuruza. Jednostavno šlajfuje, kopa ali ne može. Da sam išao svo vreme provom izvukao bi.
Jednostavno, mi iz ravnice bojimo se i ivičnjaka, a ne nadvožnjaka :cao: :unsure:.
 
Zmaj 142 u nekadasnjoj zadruznoj njivi koju sam radio u arendu kada zakoci preturi ga na heder,posle se vrse sami uzbrdo a spusta u rikverc.Usluzno sam vrsio psenicu u njivi gde kombajn nije moga da se popne osim ako se ne vrse iz coska u cosak.
Ja sam jednom skakao sa Zmaja 135, cale vozio ja bio pored i okrenuo se na vrhu njive i kako da krene nizbrdo dobije ubrzanje, kocnice jedva hvataju a nece u brzinu da upadne.. ja kad sam video da zalece skocim a on ga smota u komsijinu detelinu i tako ga je zaustavio inace mu kocnice nisu mogle pomoci na tom usponu.. Posle toga se nije usudjivao da ga okrene na dole pa da salta vec saltanje cim se iskosi na vrhu i onda polako nizbrdo..
 
Код нас се низ брда ако крене комбајн кочило адаптером само га спустиш на земљу и мора комбајн да стане. Мада код нас и нема неких брда али ту где има ту је баш да изгинеш. Чак је и било смртних случајева али то је било тамо 60-70г прошлог века када су тек почели људи да возе тракторе па платили главом незнање и неискуство.
 
Još će ispasti kao što je Džoni pisao onomad kako je u B.Petrovcu dok je vozio novog JX 95 sa punom Dubravom i Erdevičankom naišao na uspon od 40% koji je traktor bez problema savladao. 🤣🤣🤣 Dok sam išao u transport sa slabim traktorom bilo je gaće **greška žvaće kao što sam i pisao a sada bih išao i na MARS ako treba bez ikakvih problema.
 
Znaš I sam da mi u inđijskoj opštini imamo po koji breg... Kamionku nema gde nisam spustio i popeo se bez ikakve trzavice, da, gura traktor zaboga, al zato što kočiiii, nema te zmajevke koja može tako da ukoči...
Koči i zmajevka dobro, samo moraju drugi kocioni cilindri na njoj, onda i traktor zaustavlja, ukoliko je sve ostalo ispravno.
 
Današnja ponova. Valjda neće brzo propustiti vodu.
cf8eeb6404383d6e770847eae36f93f7.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Uvek mi je bilo zanimljivo kada vojvodjani pricaju o bregovima i nagibima... :)
Imam utisak kada bi vas doveli u brdsko planinske krajeve da vi ne bi smeli da udjete u traktor i umrli bi od gladi. :)

Ko kada su u jednoj emisiji americkog "Survivor"-a ubacili likove iz velikih gradova(koji vrv zivotinju i selo videli nisu) na pusto ostrvo i ubacili im par prasica.Oni trpeli gladni 15 dana niko prase nije smeo da zakolje. :haha:
 
Bio je kod nas pre 20ak godina jedan Lala u lovu,dok smo išli vidi jednog kako balira u strani,samo je rekao da nemam šta da jedem ne bi se bavio poljoprivredom :)
 

Stigo ruja , još pre desetak dana. Zezo me kompjuter nije hteo sliku da ubaci,a bilo mi glupo bez slike da pišem,zahvaljujem Paraćincu,i Nebojši,bila je dvojba izmedju rusa i bašaka, pošto treba da ore puno ritine samo zato 1221.Ko je u prolazu nek svrati na čast,.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh