Čestitke za ponove.

Ja sam to sarkasticno rekao… sve to stoji.. ali i auto koji ide 200 valda je napravljen da moze da stane… hehe. To je isto kao i ona za oruzije da ne ubija oruzije nego ljudi.
 
Bogami ja sa palazoglu sam imao dobar test pre dva dana,ona napunjena a poljski put blatiske koliko hoces i kolotrazi..posteno nije mi bilo sve jedno ali izdrzala je muski..sto se tice brzine ja ne vozim brzo kad vucem pune prikolice na ovu sam stavio ventil da reaguje kocnica kad je puna,kratka je dosta visoka i nije za brzu voznju..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Svaba ima i puteve za to. Retko gde kod nas moze da se vozi traktor 50km/h, ko potera sa nekim tezim prikljuckom u nekom momentu bi lako mogao da se katapultira u susedno mesto…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovde kod mene je slicna situacija kao i kod svaba, do skoro svih njiva imam asfalt i ne vise od 500m makadama. Putevi su u ok stanju i cesto vidim da ovi sa novijim traktorima idu 50kmh sa tezim prikljuccima. I dooosta me je*e to sto mi masine idu 20kmh, jer imam dosta dobrih puteva i bez puno krivina (seoske ne racunam oni su izgibija i za 10kmh).
 
Zmajevke jednostavno ne smeju da se kreću brže od 25 km/h kada su pune, uvršene jer bar ove moje dosta ljuljaju i cimaju rude pa ako si preterao sa brzinom lako može da bude svašta.Dok sam ih vukao sa 577 nisam ni mogao brže da idem sa punima niti sam mogao da ih posmatram tokom transporta već polako spram uslova i obavezno provera svih žmigavaca i kočnica pre izlaska na asfalt.Sa ovim traktorom obe ih lepo vidim iz kabine i pratim kako se ponašaju pri određenoj brzini, nije za za.ebanciju uopšte.
Kad sam kupio Zmajevku iz Dobrince da bi je gazda utovario na kamion da je dotera do mene, zakacio je prikolicu iza kamiona i vozio do Rume gde se vasar odrzava na jednoj rampi gde smo je gurali u kamion.
Vozili auto za njim i na opste iznenadjenje prekoracio je u par navrata 90km/h.
Prikolica je tako fino i glatko isla bez da se ljulja ili da odsakace da nismo mogli da poverujemo!
 
Мој комшија је возио раковицу 60 и приколицу 90 км /х па се није распао. Приколица пуна сена била али кад су стали од сена остало само у страницама. 😁
 
Таман тако враћао се из Србобрана ишао да купи сено и пређе надвожњак и по обичају остане без нафте. Наиђу неки момци са камионом и он их замоли да га дошлепају до пумпе кад већ иду за Врбас. Ови га закаче на штанглу и оплету мечку по гасу прича његов син он био у приколици са сеном каже лети сено на све стране, а мој ти тата стего волан и дере се из петних жила да га чуји али џабе. Када су стали на пумпу он истраумиран почео да псује момке кад виче му возач ајде деда шта се дерњаш сада можеш да се хвалиш да имаш, најбржи трактор ишао си 90км/х!😂
 
Peet prazna prikolica je skroz druga priča.Pisao sam i o tome.
Па баћа ако имаш камионку, киперицу она тежи често око 7т празна можда и више, то ти дође као да вучеш без мало змајевку са 60% терета у њој....није се за зајебавати вући је пуном брзином..зато се и дешавају оваква срања ових са западом, што мисле добар трактор, добре приколице коче, добри путеви...јуримо као муве без главе са теретима...
 
Ne... mimoisao je drugi, pa je vozac kamiona "uvukao" u desnu traku, ali je traktor "jos" bio tamo. Mozda vozac kamiona nije ocekivao da traktor ide tako brzo, t.j. nije dobro procenio, pa je ovaj sto je kolima dosao u susret bio je na licu mesta "brze" nego sto je on mislio da ce...
 
Galicije kamionka ni blizu ne ljulja kao Zmajevka.Ako je punu vuče kamion brzinom od 100 km/h bez ikakvih problema, traktor sa 40-50 i naravno manje km/h neće je nikada prevrnuti zbog brzine.Problem su ostali učesnici u saobraćaju koji eto misle da traktor stoji na putu i ne kreće se pa ti uleću u makazice i slične situacije.Kamiondžije su posebno bezobrazna sorta vozača, treba da se mimoiđeš sa njim a sa strane stoji po običaju parkiran auto ili biciklista.Neće on da stane i propusti te, nema smisla da koči i čeka već kreće u preticanje a ti se kratko i jasno .ebi kako znaš pa koči ako treba i zubima da se ne zakucaš u njega i ubiješ.Strašno je kako se vozi.
 
Skroz ste u pravu za kamiondzije, zaista niko nema obzira, takodje i retki su u autombilima, ides sa peikljuckom koji je siri od traktora, upaljena rotacija svetla sve, sidjes sa puta skoro pola traktora, a oni te mimoidju 70 80 u naseljenom mestu, pa majku mu uspori bar malo...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Код нас зајашу белу линију и не хебу живу силу неће да се склоне, а ти са колима се сналази. Они мисле да имају право првенства и крај. Пре неки дан су ови што блокирају путеве излупали два камиона јер су буквално пролетели кроз масу и налете на хитњака па су морали стати кажу , кад су почеле цигле и каменице да пљуште по шофефкама једва су побегли.
 
Nazad
Vrh