Čestitke za ponove.

Са путничким аутом ја се не би играо кукавице против камиона јебе се њему ако те изгази.
 
Па баћа ако имаш камионку, киперицу она тежи често око 7т празна можда и више, то ти дође као да вучеш без мало змајевку са 60% терета у њој....није се за зајебавати вући је пуном брзином..зато се и дешавају оваква срања ових са западом, што мисле добар трактор, добре приколице коче, добри путеви...јуримо као муве без главе са теретима...
Znaš I sam da mi u inđijskoj opštini imamo po koji breg... Kamionku nema gde nisam spustio i popeo se bez ikakve trzavice, da, gura traktor zaboga, al zato što kočiiii, nema te zmajevke koja može tako da ukoči...
 
Šta mi vredi totalna šteta i pretrpljeni strah ako više nisam ni zašta. Il nedaj bože da skupljaju lopatom.
 
Znaš I sam da mi u inđijskoj opštini imamo po koji breg... Kamionku nema gde nisam spustio i popeo se bez ikakve trzavice, da, gura traktor zaboga, al zato što kočiiii, nema te zmajevke koja može tako da ukoči...
Baca dodji kod nas da vidis sta su bregovi...ukakis se kad treba da spustis prikolice sa njih....a da ne pricam divoski atar i brezine, gde se gine sam tako, ako nesto rikne na traktoru....
 
Bio.. Prošao tuda.. Imam odprilike predstavu kako ti izgleda atar .. Zato sam tako i napisao.. Ok sama inđija nije ništa specijalno, al sela, hm, imamo mi svega tu...
 
Bio.. Prošao tuda.. Imam odprilike predstavu kako ti izgleda atar .. Zato sam tako i napisao.. Ok sama inđija nije ništa specijalno, al sela, hm, imamo mi svega tu...
Атра као атар је раван, немамо ми ту неких брегова, сем једне опасне долчине..али ту не иду велике приколице, већ шпедитери, јер трактро од 125кс нема шансе да ишчупа змајевку пуну рецимо пшенице..јадан се копрца и то по сувом, када падне киша...заборави да ишта звучеш..оставиш ту пред то брдо и чекаш да се просуши па онда извлачиш...проблем је брег и главни пут који води ка Дивошу и даље ка Ердевику...е ту је брег опасан...непрегледне кривине...доста људи је ту настрадало, једнсотавно мисле, асфалт је може трактор то да задржи...а поред каналчина....и крај...Дивош је још гори, они имају све и свашта...па и њиве на Фрушкој гори, е ту када спушташ приколицу са чувеног Растика (брег изнад дивоша), ту се спшатју мале приколице, и једна по једна никако у спрези....иначе нема те...наравно ако имаш кочнице то је друга прича, али и тада је опасност поприлична, знаш и сам да се свашта може десити баш када се најмање надаш...

Ево га Растик...јенда приколица 6т и то је то...на њој имам хидро кочнице направљене због трактора јер нема ваздух...свејеедно нисам смео да спуштам две такве...
 
Galicije da me ne shvatis pogresno,ljudi kod nas na ovom sto ti nazivas brdom spustaju prikolice sa 560 sa diskutabilnim kocnicama.Kod vas je samo problem velicina prikolica i teret koji ih gura,a ovo opasnog brda nije vidilo. Nemam video da vidis sta je opasno brdo i to sa posljuncanim putem pa kad pocne da gura teret a nema trenja da se zaustavi.
Al svakom je njegov teren najtezi pa jei razumljivo.
 
Па за нас сремце ово је брежина...за вас шумадинце и остале, то је брежић...ви сте навикли на тако нешто, ми овде баш и нисмо и ово је за нас доста опасно...иначе снимак много лаже што се самог нагиба тиче...ко није био ту ово може лако да га превари....
 
Bez da uvredim nekog ali ovo nije videlo brda.
Toliki traktor tu lagano treba to da spusti bez ikakvog straha, uz to jos je asfalt.
Cim budem u prvoj prilici snimicu sta je brdo...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svako svoju muku muci.. Kod mene ima brda gde 558 spusta 3.5-4 tone zitarica 3. sporom i gura ga samo tako.. Nadas se da nece da naidje nesto veliko/siroko u podnozju sto bi izazvalo tesko mimoilazenje, prekrstis se i teras :D
 
Za mene je brdo ono gde kombajnom silazim u rikverc.
Zmaj 142 u nekadasnjoj zadruznoj njivi koju sam radio u arendu kada zakoci preturi ga na heder,posle se vrse sami uzbrdo a spusta u rikverc.Usluzno sam vrsio psenicu u njivi gde kombajn nije moga da se popne osim ako se ne vrse iz coska u cosak.
 
Nazad
Vrh