Čestitke za ponove.

Потингер? Који захват?
 
Znači da motor nije rasterećen ako na 2000 obrtaja ide 30 a pretpostavljam na 2400 obrtaja 35.
Пун гас му је 2200 обртаја немре више...мало ми је чудно да је француз и иде 35кмч, њихови трактори су сви лимитирани на 30кмч, бар је тако некада било....могуће да није добро програмиран обим гуме па пријављује већу брзину...
 
Пун гас му је 2200 обртаја немре више...мало ми је чудно да је француз и иде 35кмч, њихови трактори су сви лимитирани на 30кмч, бар је тако некада било....могуће да није добро програмиран обим гуме па пријављује већу брзину...
Gume su mu zadnje 18.4 38 a prednje 16,9 24
Ne pokazuje mi na instrument tabli koliko ide nego sam merio pored škole i pun gas mu je 2400 obrtaja
 
Mogu ti reci za moj kada ga vozim tako na 2000 ne vise i pri oko 25kmh...od calme do erdevika i nazad sa 24 tone tereta potrosi dobrih 14 litara za nekih 24-25km sve ukupno.......anravno ako si malko laksi sa gasom onda ode par litara dole potrosnja...nisu za transport bar ovaj moj...spor a cuga.....ali za rad to je druga prica....
 
Zbog toga i pitam.Moj zelenko na 1.800 o/min ide 43 km/h.U transportu ne idem brže od 25-30 km/h kada su pune prikolice a to dostiže na 1.200-1.300 o/min motora, naravno prazne prikolice mogu kako i koliko hoćeš brzo.U transportu potrošnja ne prelazi 5l/h kako god i gde god vozio, naravno pod klimom.
 
Разлика је огромна, али зато они који имају среће да набаве исти трактор са мењачем од 40кмч, код њих је потрошња ваљано испод 10л/ч, јер ради на малим обртајима, а иде порпилично брзо...Ја сам погрешио што пре пар година ниса купио повершифт мењач од 40кмч, био свега 220 евра код једног швабе, а ја се нећкао...грешка да немож бити већа...
 
А има и коњослава више 150+ вс 125 то много значи, када вучеш терете, мада овај мој увек исто троши ишао са камионком или шпедитером, ал буквално....јбг спораћ, шта ћу му ја...ал зато имам одличан избор брзина у тешким радовима...тшо није мало...са овакви мењачем од 16 брзина укупно....
 
Ja sam hteo da mi dijagnostičar skine blokadu sa 24 brzine kako bi traktor mogao da ide 50+ km/h ali nije mogao.Verovatno mu je dijagnostika divljačina ali nema veze, uradiće se nekada.
 
Nazad
Vrh