Čestitke za ponove.

Ja sam hteo da mi dijagnostičar skine blokadu sa 24 brzine kako bi traktor mogao da ide 50+ km/h ali nije mogao.Verovatno mu je dijagnostika divljačina ali nema veze, uradiće se nekada.
У Сави Ковачевић су то радили и лик са Агротроном 136 и флигеловком од 20т пуном силаже исправио кривину, срећа пар дана пре тога човек на тој кривини затрпано јендек.
 
Pod teretom ne divljam i dosta sam disciplinovan po tom pitanju ali zato kada su prikolice prazne ili priključna mašina to dozvoljava zašto da ne idem brže ako već mogu.
 
Verovatno zbog toga.Gledam gro snimaka na netu takvi isti traktori peglaju mnogo brže a gledao sam na nekim novim brendiranim traktorima starim godinu-dve dana identični sklopovi diferencijala, prednje vuče i ostalog a kroz razgovor sa vlasnicima saznao da idu i preko 6 banki.
 
Разлика је огромна, али зато они који имају среће да набаве исти трактор са мењачем од 40кмч, код њих је потрошња ваљано испод 10л/ч, јер ради на малим обртајима, а иде порпилично брзо...Ја сам погрешио што пре пар година ниса купио повершифт мењач од 40кмч, био свега 220 евра код једног швабе, а ја се нећкао...грешка да немож бити већа...
Mislis 2200 eur ?.Ceo menjac bas,sve u kompletu ?.
 
Tako vec da,i to je jeftino bilo a opet mozda sa razlogom.Mozda je taj powershift imao 10-ak hiljada sati iza njega,ispravan,ali....
@MOMOSARIC Ti se salis ili ozb ?.Sta je 2k eura za zapadni traktor 150+ ks ?,malo sto sta mozes kupiti od delova,polovnih,i opet da se pitas jel taj deo ima par hiljada ili desetak hiljada sati.....
 
Spajki nisi pročitao šta sam napisao.
Diesel ne znam da li sam opasnost ja ili onaj koji ima prednji levi ili desni far ispravan od sve signalizacije na traktoru i prikolici.O ostalom ne bih trošio vreme na pisanje.
 
Spajki nisi pročitao šta sam napisao.
Diesel ne znam da li sam opasnost ja ili onaj koji ima prednji levi ili desni far ispravan od sve signalizacije na traktoru i prikolici.O ostalomne bih trošio vreme na pisanje.
Vidim ja šta si ti napisao, ti si u redu ali gomila njih što teraju takve traktore ne razmišlja tako. Kod nas se na hakavom putu za Bačku Topolu ove godine baš naizvrtalo dosta prikolica iz tog razloga.
 
Prazan teram koliko god moze da ide, a pun ne mogu brze od 25km/h svakako. Malu prikolicu mogu i 40km/h ali onda ce se raspasti a 1982 godiste je.
 
Zmajevke jednostavno ne smeju da se kreću brže od 25 km/h kada su pune, uvršene jer bar ove moje dosta ljuljaju i cimaju rude pa ako si preterao sa brzinom lako može da bude svašta.Dok sam ih vukao sa 577 nisam ni mogao brže da idem sa punima niti sam mogao da ih posmatram tokom transporta već polako spram uslova i obavezno provera svih žmigavaca i kočnica pre izlaska na asfalt.Sa ovim traktorom obe ih lepo vidim iz kabine i pratim kako se ponašaju pri određenoj brzini, nije za za.ebanciju uopšte.
 
Zanimljivo, i ja sam primetio da zmajevka ljulja kad se potera malo brze, cak sumnjam i na gume, ali npr bilo koja kamionka ne ljulja, al ne bi smelo, tako da bolje sporije u transportu, a gas u njivi
 
Lepo kaze onaj u agenciji za bezbednost saobracaja da su traktori opsta opasnost…
A ovi tajini sinovi sa bmw-om sto im policija nista ne moze su ok za saobracaj?
Da je traktor koji ide 50kmh toliko opasan mislite da bi ga svabo pravio? Cim ide toliko brznimo napravljen je i da se moze zaustaviti na toj brzini.
Pa gledam je*o mamu one koji ostave platu u kafani a ne mogu makar okaciti trokut ili prsluk na traktor da su kolko tolko uocljivi. I ti traktori bi trebali biti ok za saobracaj jer mogu ici svega 20kmh?
 
Svaba ima i puteve za to. Retko gde kod nas moze da se vozi traktor 50km/h, ko potera sa nekim tezim prikljuckom u nekom momentu bi lako mogao da se katapultira u susedno mesto…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh