Ćurke i način njihovog držanja

Људи помагајте ..... ћуран од 8 кила поломио данас крило ..... обилазио сам га неколико пута и једном видим не може да иде тј. преврће се на страну ..... он је добар овако само што не може да иде ..... Има ли за њега још наде или мора под нож ..... А баш је штета јер је јако млад да се кокне .....
 
Ne brini za to. Svakodnevno ispiraj 3% hidrogenom i rana će da zaraste. To se dogodilo i meni kad sam prvi put čuvao ćurke i sve je zaraslo bez problema iako je kost virila van. Ako kod tvog ćurana nije izletela kost onda je još bolje. Onda ne pipaj ništa. Buni me samo što kažeš da se ćuran prevrće. Da nije on povredio i nogu? Ako je to e, onda je to zajebancija i moraće pod nož.
 
Јесте ногу поломио и то тачно што кажу на колену ..... не знам да ли да пробам да му за ногу вежем дашчицу и угипсам му то или мора под нож .....
 
Poslednja izmena:
Nema mu pomoći brajko moj. Pored toga što će da se muči još će i da kalira pa nećeš imati ni tih 8kg. Da je samo krilo onda to nije problem.
 
Zdravo svima.Novi sam clan i zanima me cena cetvoronedeljnih curana i savet koju hranu da koristim ako se to ne kosi sa pravilima foruma.Unapred hvala i pozdrav.
 
Zdravo svima.Novi sam clan i zanima me cena cetvoronedeljnih curana i savet koju hranu da koristim ako se to ne kosi sa pravilima foruma.Unapred hvala i pozdrav.

Dobro nam dosao. Cena cetvoronedeljnih trebalo bi u prodavnici da bude 630,0 din. Sto se tice hrane najbolje da pitas onoga od koga si kupio i da sa tom nastavis, ali neces napraviti gresku i ako promenis. Jos uvek dok ne prebobaju idi sa jedinicom i onda slobodno predji na dvojku. Tako kazu pravila mada sam ja licno mojima duze servirao jedinicu.
 
Hvala Dusko.Nastavicu jos nedelju dana sa jedinicom a lomim se sta da im dam posle G... ili S.. ......I jedni i drugi ubise sa cenama.U svakom slucaju hvala na savetu.Pozdrav.
 
Hvala Dusko.Nastavicu jos nedelju dana sa jedinicom a lomim se sta da im dam posle G... ili S.. ......I jedni i drugi ubise sa cenama.U svakom slucaju hvala na savetu.Pozdrav.

Slobodno napisi puna imana mesaona, to nije reklama. reklama je kada neko bukvalno reklamira neku mesaonu, a ono sto je u interesu clanova ovoga foruma slobodno pisite.
 
Sedam nedelja jedinicu CU-28% prot. bez zelenisa. Sa tri ipo meseca cu ih ove godine pustiti na ispust, samo prosle godine sam ranije i pogresio sam. Kada se nauce na zelenis samo cekaju da otvorim vrata od ispusta, i mnogo manje onda jede granule.
Sa tri i pol mjeseca ja sam prosle godine morao uciti curane da hodaju po dvoristu i nisu nikako htjeli da spuste glavu na zemlju..Sad sam sa dva mjeseca poceo sa ispasom i evo ih pasu ko goveda....Nabavio sam ih duplo vise samo za sebe i sad me zanima samo kvalitet mesa...Poslije malo duze vremena pauze,pozdrav svima...
 
Sa tri i pol mjeseca ja sam prosle godine morao uciti curane da hodaju po dvoristu i nisu nikako htjeli da spuste glavu na zemlju..Sad sam sa dva mjeseca poceo sa ispasom i evo ih pasu ko goveda....Nabavio sam ih duplo vise samo za sebe i sad me zanima samo kvalitet mesa...Poslije malo duze vremena pauze,pozdrav svima...

Pozdrav Fikrete. Svako radi onako kako misli da je bolje. Nesumnjivo da ces sa duzom ispasom imati bolji kvalitet mesa. Ja sam napisao da cu da ih ispustim sa 3,5 meseci ali izgleda da cu morati ranije. Pocelo je kanda i dokazivanje ko je gazda u jatu. Bar da izdrze blizu tri meseca u zivinarniku. Za sada sam sa napretkom zadovoljan.:ppozdrav:
 
Uopste ne sumnjam u vas...imate vi puno iskustva u ovom poslu da bi vas poducavali mi amateri...proslogodisnji curani (jesenski...majska klasa) smazali su mi oko 200kg mojih jabuka i krusaka Viljamovki iz jupolke krupno narezanih,kao dodatak uz granule, dostigli su tezinu maksimalnu (oko 30 kg po komadu)...hvala svima vama na ovim savjetima...ja sam se zaljubio u curane i moje imanje od sad pa dok sam ziv krasice bjelani...meni trenutno najveci problem cine vrapci.Nerviraju me sto u jatima navaljuju na hranu i vodu od curki...Za sada (dok kavez ne oblozim sitnom zicom) kad odvedem na ispasu curke hranu i vodu pokrivam....pozdrav..
 
Evo moje ćurke već imaju dva i po mjeseca. Obzirom da ih držim prvi put, rekao bih da dobro napreduju. Jedu nenormalno, a već petnaestak dana jedu salatu, koprivu i blitvu, samo koprivu slabije jedu, dok se za salatu "biju". Konačno sam utvrdio i šta imam, pa je zaključak da je od njih dvanaest osam mužjaka, dok su četiri ženke. Trenutno su velike vrućine pa po danu samo leže (ne puštam ih vani, nemam gdje) i zijevaju hvatajući zrak, dok su naveče mnogo življi i tad obično sve kante i hranilice ostaju prazne.
 
Imam problem.Gajim bele tovne curke.Kupljene su kao cetvoronedeljne.Sada imaju sest nedelja.Sve su muzjaci (nadam se) ali je razlika u velicini bas vidna.Teze od 900gr do 2 kg.Sta je problem?Pojava proliva ali ne nesto mnogo i dva uginuca.Dao sam im vitamine cim sam ih doboi mada neznam naziv ali su po savetu veterinara (preventivno).Sta li ih muci?Kada resim njihov problem resen ce biti i moj.Pozdrav svima.
 
Nazad
Vrh