Ćurke i način njihovog držanja

Znam da se zezate, ali zivotinje se ne ubijaju. Ako sluze za ljudsku ishranu zna se postupak. Kako vi mislite bre u EU, a pucali bi u zivotinje?
 
Jesi morao da mu sudis, ili je gospodja naredila zbog nestasice curetine u zamrzivacu? Mislim kada si ga zaklao sa 5 meseci.:ppozdrav:
 
I ja sam morao juče jednom da prekratim muke.Imao je čudnu naviku po ceo dan je sedeo, deca ga prozvala "Bik koji sedi" - čitali knjige o Indijancima, imao je problem sa prstima na nogama, i valjda je to iritiralo ostale koji su morali da hodaju pa su ga složno onako domaćinski iskljucali po glavi, tako da sam ga spasio sa priborom za egzekuciju.
 
Bik koji sedi je bio promucuran i i nteligentan, za razliku od prosecne curke,koja se bas i ne rasipa s inteligencijom.:haha:
 
@valjevac

Kod curaka je urodjen instinkt da ciste jato. Kada je neka jedinka obolela, onda ga oni sami ubiju da bolesnih nema u jatu, kao Spartanci.
 
U neku ruku mi je drago što se to sve tako izdešavalo te ja danas imadoh te šnicle ćureće, taze i prve od ove godine, Crnom Gruji sam jednom napoisao kako to ja sremam na svoj način.
 
@valjevac

Gruji si napisao, a meni obecao. Mrzi me da trazim sada post da ti citiram, ali obeco si kada pocnu da se kolju da ces poslati.
 
Duško,
Ne sećam se da sam obećao ali ne mena situaciju šalem ti na p.p. nego me vojvodjanin zbuni, recept ili šnicle.Poslao bih ti i šnicle ali ne bi bilo fer da tebi kao staroj kajli - odgajivaču ćuraka sa stažom, tamo nekeo šalje šnicle po ovoj vrućini.Recept na p.p. stiže danas
 
Kad bi ti Dusko video u kojim uslovima ja odgajam curke za sebe - video bi da je to isto kao i kod tebe.Ja ostavim skartove, primenim terapiju koprive i ostala organska hrana kao salata uz obaveznu ispasu i sve to bude vrlo dobro dok dodje do finisa.Kad budes klao sada ovo sto odgajas javi se da ti dam recept za curece snicle - pa neka mi neko posle kaze da su tvrde i posne.Eto juce sam za rucak potrosio poslednji dimljeni batak.Hi.Dusmanu poslednji :ppozdrav:

Evo druze ovde lepo pise, dobio sam pp i puno hvala.
 
probao recept odmah po dobijenoj poruci.. prelepe ... a juce zena sprmila nesto u sosu pa uvijeno ( urolano) u unutra slanina , a one mekane ..ostavio sam i za danas neki komad, uh ..uz taz sada pecen domaci hleb, salata ,,paprika , paradajz i koziji sir ....a danas doruckovao musli .. jedva cekam rucak ..kao da se ne utovim mnogo. a ja sve gori , kako sam ostavio cigarete ..jbg sta cu kad volim da jedem..
 
Poslednja izmena:
Predlazem da kolega @valjevac ukoliko zeli naravno napise pomenuti recept u temi zivina u gastronomiji.Uzgred recept zvuci super,sve se sliva niz bradu.:haha::ppozdrav:
 
ima li neko pojima sta je ovo, jutros sam video na jednoj od curki, kao neka kesa?
51054160.jpg



51054162.jpg
 
Lici na neko masno tkivo? ja nebih znao tacno, kazace ti Valjevac, ili Dusko, oni su iskusni sa curkama...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh